Ashleigh Barty u finalu čeka bolju iz dvoboja Martić - Goerges

Petar Jenjić • subota, 22.06.2019.

Ashleigh Barty izborila je finale WTA turnira u Birminghamu pobjedom protiv Čehinje Barbore Strycove u dva seta. U finalu čeka Juliju Goerges ili Petru Martić...

WTA turnir u Birminghamu ulazi u svoju završnicu, a u prvom polufinalu do pobjede je stigla Ashleigh Barty koja nakon osvajanja Roland Garrosa i dalje niže pobjede.

Za ulazak u finale druga je nositeljica porazila Barboru Strycovu sa 6:4, 6:4 nakon sat i 25 minuta provedenih na terenu. U finalu čeka bolju iz dvoboja Julia Goerges - Petra Martić.

Svih pet break lopti s kojima se suočila tijekom meča Barty je uspjela spasiti. I u prvom i u drugom setu australska je tenisačica po jednom oduzimala servis protivnici što je bilo i više nego dovoljno za dolazak do pobjede.