Vodeni sportovi

Mlade hrvatske vaterpolistice nisu imale šanse protiv Grkinja u četvrtfinalu

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.07.2019.

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija nije uspjela izboriti polufinale Europskog prvenstva u vaterpolu. Grkinje su očekivano slavile 18:7...

Najava se nažalost ostvarila, iako je realno bilo teško za očekivati i da neće. Grčka kadetska vrsta se plasirala preko Hrvatske u polufinale Europskog prvenstva (do 15 godina). Velika je to još uvijek razlika u kvaliteti, a Grkinje su načelno pitanje pobjednica riješile nakon uvodnih osam minuta. Pamtimo k tomu i sredinu treće četvrtine kada su izabranice trenerice Mie Šimunić smanjile u jednom trenutku na samo četiri gola razlike (5:9 i 6:10). Očito, nešto veće iskustvo, snaga, kvaliteta presudile su da u drugom dijelu utakmice Grkinje odu na plus 11.

Mlade hrvatske vaterpolistice natjecanje nastavljaju u petak, 12. srpnja utakmicom za poredak od 5. do 8. mjesta.

HRVATSKA – GRČKA 7:18

(1:5, 2:3, 3:7, 1:3)

HRVATSKA: Marić, Crnički, Petrić, Jereb 4 (2), M. Butić, Kangler, Vujević, Domazet, J. Butić 1, Stipanov, Glas, Goreta 2, Medvešek.

GRČKA: Karagianni, Santa, Kalogeopoulou, Soiuti 3, Tsimara, Chaldaiou 8, Tornarou 5 (3), Kyriakaki, Andreadi 1, Tricha (0), Kassari, Gkotzia 1, Mitsou.

PETERCI: Hrvatska 2-2, Grčka 2-3.

AUTOR: Hrvatski vaterpolski savez