HT Prva liga, 1. kolo, 19.07.2019, 19:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Počela nova sezona u HT Prvoj ligi: Osijek na otvaranju slavio protiv Slaven Belupa

Branimir Korać • petak, 19.07.2019.

Nogometaši Osijeka stigli su do zaslužene pobjede u prvom kolu HT Prve lige. U Gradskom vrtu ugostili su Slaven Belupo i svladali su ga s 2:0 u susretu u kojem su Osječani bili bolji protivnik...

Osijek je stigao do sva tri boda na otvaranju nove sezone svladavši u Gradskom vrtu Slaven Belupo s 2:0. Osječani su pokazali više i na kraju su zasluženo došli do sva tri boda.

Prvo poluvrijeme praktički do vodećeg gola Osijeka koji je stigao na samom kraju, nije ponudilo ništa. Više od 20 minuta nijedna momčad nije imala udarac na gol što dovoljno govori o kvaliteti nogometa u tom razdoblju.

U finišu prvog poluvremena ipak je Osijek stigao do pogotka i to zahvaljujući pogrešci Gode i upornosti Antonija Mancea.Goda je bio neodlučan kada je krenuo na loptu, Mance ju je odnio, sjurio se prema golu i onda lakoćom zabio za 1:0.

U drugom dijelu ipak bolji nogomet i više prilika.

Osijek je odmah zaprijetio preko Mancea koji je pucao glavom nakon ubačaja dobrog Bočkaja, ali Filipović brani. I u 55. minuti Mance je u prvom planu, odlično je pucao glavom, ali greda je spasila Koprivničance.

Mance je lakoćom ulazio u prilike, mogao je postići još koji pogodak, ali Filipović i vlastita nepreciznost u tome su ga spriječili.

Osječani su 15 minuta prije kraja susreta tražili kazneni udarac nakon što je Međimorec ušao u putanju Mariću, Jović je mogao mirne duše pokazati i na 11 metara, ali odlučio je pustiti igru.

Pet minuta prije kraja Međimorec je zaradio drugi žuti karton i morao je napustiti teren, a u sljedećoj minuti Osječani podižu na 2:0. Žaper je poslao visoku loptu, Mance ju je proslijedio za Marića koji dolazi pred Filipovića i lijepo zabija za 2:0.

Solidna predstava domaćina i zaslužena pobjeda protiv gostiju koji nisu pokazali gotovo ništa.