La Liga, 1. kolo, 16.08.2019, 21:00 h
Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:0 Barcelona
Barcelona

Aduriz već u prvom kolu ulazi u konkurenciju za gol sezone, Barca pala na San Mamesu

Mihaela Bradovski • petak, 16.08.2019.

Nema Lea Messija, ima problema. Barcelona je poražena na otvaranju sezone, gostovala je u Bilbau i izgubila od Athletica 1:0. Dan iz noćne more za Barcelonu tako su upotpunili čudesni pogodak veterana Aritza Aduriza u 88. minuti te ozljeda Luisa Suareza u prvom poluvremenu...

Barcelona je vrlo loše otvorila novu sezonu. Na gostovanju na San Mamesu u Bilbau poražena je 1:0, ponovno je imala ogroman posjed lopte na svojoj strani, ali prema naprijed je napravila vrlo malo toga konkretnog.

To i ne čudi s obzirom da je igrala bez Lionela Messija koji je zbog ozljede lista propustio ovu utakmicu i početak sezone, a da stvar bude još gora po Barcelonu, Luis Suarez zaradio je ozljedu i morao je napustiti igru već u prvom poluvremenu.

Athletic je bio kao i uvijek iznimno borben i motiviran, čvršći i agresivniji od Barcelone te je od početka pokušavao i on prijetiti, a to je uglavnom radio preko Inakija Williamsa koji je nedavno produžio ugovor i sada je vezan za Athletic čak devet godina.

Nakon pola sata igre Suarez je bio u sjajnoj prilici, zaustavila ga je vratnica, ali se i ozlijedio te ubrzo napustio travnjak.

Zamijenio ga je Rafinha, igrač kojem je ozljeda uništila cijelu jednu sezonu, a upravo njega centimetri su dijelili od pogotka u završnici prvog poluvremena, no zaustavila ga je greda.

U drugom dijelu u igru je ušao i Ivan Rakitić koji je krenuo s klupe, a prednost su uz De Jonga u sredini dobili Alena i Roberto.

Imao je i Rakitić dobru priliku u drugom dijelu, no nije je iskoristio, a kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, stigao je pogodak.

Odmah nakon ulaska u igru, veteran Aritz Aduriz zabija za pobjedu. Nakon ubačaja s desne strane, Aduriz se na 13-14 metara odrazio i poluškaricama-poluvolejem neobranjivo je pogodio za 1:0.

Do kraja promjena nije bilo i Barcelona bilježi startni poraz.