Krovinović iznudio kazneni udarac u 88. minuti za domaći remi protiv Readinga

Marjan Kreševac • srijeda, 21.08.2019.

U sklopu četvrtog kola Championshipa Bilićev West Bromwich Albion ugostio je Reading, klub koji je prije ovog susreta još uvijek bio na startna tri boda i koji je očajnički želio pobjedom pobjeći što dalje od opasne zone, nisu uspjeli uzeti sva tri, ali i bod koji su uzeli puno im znači...

Bilić i njegovi igrači željeli su ostati u pozitivnom tonusu i povezati dvije pobjede ako je to moguće. Sukladno tome od prve minute krenuli su agresivno i odlučno prema gostujućim vratima. U prvih pet minuta vidjeli smo pet pokušaja domaćih igrača, ali svi su oni završili u bloku Readingove obrane. Jedan od pokušaja bio je i onaj Krovinovićev iz pete minute nakon proigravanja junaka susreta protiv Luton Towna Diangane.

Nakon početne oluje uslijedila je pomalo nevjerojatna bonaca i nestanak West Bromwich Albiona s terena, Reading je u potpunosti preuzeo posjed i igru u svoje noge. Do kraja poluvremena uputili su gosti sedam udaraca prema golu od kojih je čak četiri išlo u okvir vrata, ali na sreću domaćih navijača iskazao se na vratima Johnstone i poskidao sve moguće, čak i malo onog nemogućeg.

Protiv Luton Towna Bilić je uspio u poluvremenu pronaći pravi ton i riječi u svlačionici i uspio trgnuti momčad koja je u drugom poluvremenu puno bolje izgledala, večeras to očito nije bio slučaj. Iskreno bili su u otvaranju drugog dijela domaći za nijansu bolji, ali uglavnom su energiju trošili na padanje u kaznenom prostoru i traženje najstrože kazne, umjesto da tu energiju kanaliziraju u konkretnu prijetnju golmanu Readinga.

Nije to mirisalo na dobro, ovakva igra morala se negdje osvetiti, a to se dogodilo u 71. minuti. Lucas Joao pronašao je Ovieja Ejariaja na rubu kaznenog prostora, Ejaria nije previše razmišljao i odapeo je udarac u gornji lijevi kut, Johnstone je pokušao obraniti, ali sve je ostalo na pokušaju, udarac je bio odveć jak i precizan i gosti su 20 minuta prije kraja stigli u vodstvo.

Dok su igrači Readinga još slavili mogao je WBA izjednačiti, u 78. minuti Zohore je pucao prema golu međutim Readingov branič Moore uspio je krajnjim naporom tijelom blokirati njegov pokušaj i usmjeriti loptu preko grede.

Sve no dobro što je Ejaria napravio pred protivničkim golom, uprskao je pred svojim, u 88. minuti neoprezno je startao na našeg Krovinovića i sudac nije imao izbora, pokazao je na bijelu točku. Loptu je namjestio Zohora i pospremio je u donji lijevi kut za izjednačenje rezultata na 1:1. Do kraja susreta bilo je vatreno pred golom Readinga, ali rezultat se nije mijenjao. WBA je izgubio dva boda i teško da Bilić može biti zadovoljan rezultatom.

Filip Krovinović bio je jedan od rijetkih igrača domaće momčadi koji su zaslužili pohvale za svoj angažman i igru na terenu. U 90 minuta provedenih u igri osim što je izborio kazneni udarac imao je nekoliko pokušaja prema golu koji su svi nažalost završili u bloku, pokušavao je razigrati svoje suigrače, uglavnom jako dobra predstava Krovinovića u lošoj utakmici Albiona.