WBA neporažen i u petom kolu, Bilić isključen, Krovinoviću puna minutaža

Jan Šneler • subota, 24.08.2019.

U petom kolu engleskog Championshipa, WBA kojeg vodi hrvatski trener Slaven Bilić upisao je novi remi protiv Derby Countyja...

Nakon četiri kola u kojima su upisali dvije pobjede i dva remija, West Bromwich Albion Slavena Bilića upisao je novi remi u Championshipu. Na gostovanju kod Derby Countyja u kojem je drugi bivši hrvatski izbornik Igor Štimac proveo četiri uspješne igračke godine, Bilić je odigrao 1:1 i došao do devetog boda u pet susreta.

Domaći su vrlo rano došli do vodstva. Kieran Gibbs je u šesnaestercu srušio Martyna Waghorna i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Waghorn je sam izveo kazneni udarac i pogodio za 1:0. WBA se brzo pridigao nakon ranog šoka, ali nikako gosti nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka.

U 40. minuti novi šok za goste. Lopta je u šesnaestercu pogodila Filipa Krovinovića u rame i sudac je pokazao na novi kazneni udarac. Prilično drastična odluka suca na koju imun nije ostao Bilić koji je tada zaradio prvi žuti karton na susretu.

Izvođenju kaznenog udarca ponovno je pristupio Waghorn, ali ovoga puta Sam Johnstone sjajno brani njegov udarac i spašava goste. Navijači na društvenim mrežama gotovo jednoglasno su se složili da nije bilo jedanaesterca, ali da kada je već suđen, trebao biti ponovljen. Razlog: Johnstone je debelo prerano krenuo s crte.

Ohrabreni obranjenim jedanaestercem gosti su imali u sudačkoj nadoknadi veliku priliku, ali Kenneth Zohore nije najbolje reagirao u sjajnoj prilici. U nastavku susreta WBA je ponovno krenuo bolje, ali u 66. minuti Derby je imao novu sjajnu priliku ili bolje rečeno nekoliko njih.

Prilično komično izgledali su pokušaji Jasona Knighta i Jacka Marriotta koji su pokušali više puta doći do lopte, ali iz velike blizine nisu uspjeli poentirati za povećanje vodstva Derbyja. Propuštene prilike stajale su Derby jer je u 83. minuti WBA dobio kazneni udarac.

Max Lowe srušio je Mattheusa Pereiru, Brazilac je iskusno pao i izborio jedanaesterac koji je precizno izveo Zohore i donio gostima izjednačenje. Par minuta kasnije prava drama. Jake Livermore imao je sjajnu priliku donijeti gostima pobjedu, ali nije uspio pogoditi s desetak metara. Činilo se da je lopta nekoga dirala i WBA je trebao dobiti korner, a to je mislio i Bilić koji je oštro protestirao te tako zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Rezultat se više nije mijenjao, WBA je nastavio niz bez poraza i puni optimizma dočekuju Blackburn sljedeće subote. Što se tiče Krovinovića, on je odigrao 90 minuta, bio krivac za sumnjiv jedanaesterac, ali jednako tako nekoliko puta odlično tukao prema vratima Derbyja.