Manchester City napunio mrežu Brightona i ostao bez Laportea, Chelsea prosuo dva gola prednosti

Mihaela Bradovski • subota, 31.08.2019.

U poslijepodnevnom dijelu programa u Premiershipu u akciji su bili Manchester City i Chelsea, a kraj su dočekali različitih raspoloženja. City je pregazio Brighton, a Chelsea je remizirao sa Sheffield Unitedom...

Manchester City prošetao se do pobjede protiv Brightona koji je svladan s 4:0. Lagan posao za City koji je bio dodatno olakšan ranim pogotkom nakon kojeg je sve bilo jednostavnije.

Već u drugoj minuti Kevin De Bruyne lakoćom je zabio na asistenciju Davida Silve, Belgijac je trebao samo proslijediti loptu u praznu mrežu. U završnici prvog poluvremena domaćin je povećao prednost i to nakon krasne akcije u kojoj je De Bruyne ovaj put bio asistent, a Aguero zabio za 2:0.

U drugom dijelu nastavila se golijada Cityja, Aguero je svoj drugi pogodak postigao iz još jedne brze i krasne akcije, ovaj put udarcem s ruba kaznenog prostora da bi u 79. minuti Bernardo Silva postavio konačnih 4:0.

City je izgledao moćno, raspoloženo i efikasno te je zasluženo slavio. Mrlja na pobjedu je ozljeda Aymerica Laportea koji je napustio igru desetak minuta prije kraja prvog dijela.

Što reći o Chelseaju koji igra dobro i izgleda kvalitetno u igri prema naprijed, ali obrana nije na razini ostatka momčad. Ovu subotu ugostio je na Stamford Bridgeu Sheffield United i vodio 2:0 na odmoru, ali u nastavku susreta dopustio je gostima povratak te u 90. minuti ostao bez pobjede.

Krenulo je sjajno, Tammy Abraham zabio je dva gola u prvom poluvremenu, domaćin je igrao kvalitetno i onda stao. U drugom poluvremenu United je uspio odmah u prvim sekundama smanjiti na 2:1, a u 90. minuti Kurt Zouma skrenuo je jedan pokušaj gostiju, dovoljno da lopta prevari Kepu i završi u kutu gola.

Mateo Kovačić krenuo je od prve minute i igrao do 83. kada ga je zamijenio Batshuayi.

Crystal Palace svladao je Aston Villu golom Jordana Ayewa u 73. minuti. Inače gosti su tada već 20 minuta igrali s igračem manje zbog isključenja Trezegueta.

Leicester je odigrao dobru utakmicu protiv Bournemoutha i slavio s 3:1. Sve zasluge za ovu pobjedu nose Jamie Vardy i Youri Tielemans, Vardy je zabio dva gola i asistirao kod trećeg, a Tielemans je bio strijelac i asistent.