PPD Zagreb izdržao 40-ak minuta, Veszprem ipak uvjerljivo slavio

Mihaela Bradovski • subota, 07.09.2019.

Rukometaši PPD Zagreba nisu uspjeli doći do iznenađenja na teškom gostovanju u drugom kolu SEHA lige. Veszprem je bio prejak i vrlo uvjerljivo je slavio s 36:28...

Nakon pobjede u Šapcu protiv Metaloplastike, mlada momčad PPD Zagreba zaputila se za Mađarsku gdje je za protivnika imala Veszprem. Jedna od najjačih i najskupljih europskih momčadi ipak je bila prejaka, a Zagrebu ostaje zadovoljština da je odigrao vrlo dobrih 40 minuta i tu stvarao velike probleme favoriziranim Mađarima.

Ipak, kasnije je do izražaja došla domaća kvaliteta, a Zagrebu je za nešto više trebala malo veća pomoć vratara koje ovaj put nije bilo.

Susret se nekako razvijao prema očekivanjima. Zagreb je pokušavao pružiti što jači otpor, ali Veszprem je polako preuzimao kontrolu nad rezultatom i u 13. minuti golom Andreasa Nilssona stigao je do vodstva 9:6.

Nije se dugo čekalo na odgovor Zagreba koji radi seriju 4:1 i poravnava na 10:10. Još je jednom Veszprem pobjegao u prvom dijelu, otišao na 16:12, ali na poluvrijeme se otišlo s prihvatljivih 17:15.

Susret je prelomljen na ulasku u zadnjih 20 minuta. Zagreb je tu bio na 21:20, no Veszprem se ubrzo odvaja na plus pet i do kraja susreta samo sve više povećava prednost i na kraju dolazi do vrlo visoke pobjede 36:28.

Najefikasniji kod Zagreba bio je Matej Hrstić koji je postigao pet pogodaka, a kod Veszprema isti broj golova postigli su Manuel Štrlek i Blaž Blagotinšek.