HT Prva liga, 8. kolo, 14.09.2019, 16:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
Krystian Nowak 49'
Slaven Belupo

Inter probio led i upisao prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu

Branimir Korać • subota, 14.09.2019.

Bio je to vrlo važan dvoboj za obje momčadi, a Inter je iz njega izašao kao pobjednik. Svladao je Slaven Belupo 3:1, a svi pogoci pali su u drugom poluvremenu...

Igor Postonjski
46'
9
William Tchuameni
77'
34
Juraj Ljubić
90'+4'
Samir Toplak
24
(do 89')
26
(do 74')
Ivica Sertić

Vrlo zanimljiv susret odigrali su u Zaprešiću domaći Inter i Slaven Belupo. Na kraju je zadovoljniji bio Samir Toplak koji je stigao do prve ovosezonske pobjede, a Ivica Sertić sa Slavenom nastavlja toplo-hladno nastupima.

Prvo poluvrijeme donijelo je pravu uspavanku, vrlo malo toga vrijednog spomena, bez pravih prilika i s očitom nervozom na obje strane. Činilo se kao da i jedni i drugi ne bi imali ništa protiv da susret završi bez pogodaka.

Ipak, rani gol u drugom dijelu potpuno je otvorio utakmicu. U 47. minuti Mlinar je lijepo ubacio s lijeve strane, u sredini je lopta došla do Serderova koji je glavom šalje u mrežu.

Međutim odmah nakon što su gosti krenuli s centra došli su do poravnanja. Lopta je završila u korneru, Glavčić je ubacio, Lima je glavom prebacio na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Nowak i glavom poslao u mrežu.

Sve do same završnice nije bilo posebnih uzbuđenja, a onda domaćin dolazi do vodstva pa Slaven gađa gredu i onda Inter spektakularnim golom zaključuje priču.

U 86. minuti Postonjski je ubacio, Tchuameni nije dobro zahvatio loptu, ali do nje dolazi Mlinar i šalje je u mrežu.

Nedugo zatim dosuđen je slobodni udarac za Slaven na drugoj strani, izvrsno ga je izveo Glavčić, ali samo zatresao gredu. Zato na drugoj strani Mamut sjajnim udarcem izvana prebacuje Ježinu i zabija za konačnih 3:1.

Veliko slavlje za Samira Toplaka i njegove igrače, a Slaven lagano ulazi u probleme.