Kup, 1/16 finala, 24.09.2019, 15:30 h, Hrvace, Hrvace, gledatelja: 500
Suci: Tino Krečak, Jerko Crnčić, Ivan Mihalj
1:2 Slaven Belupo
Ivan Jajalo 31'
Stipe Bačelić-Grgić 62'
Slaven Belupo

Slaven Belupo preokretom do pobjede u Hrvacama, domaćin s igračem manje od 15. minute

Sportnet, Mihaela Bradovski • utorak, 24.09.2019.

Slaven Belupo prošao je u osminu finala Kupa pobjedom protiv Hrvaca 2:1 u susretu u kojem su domaćini poveli, pa ostali s igračem manje i onda u nastavku susreta upisali poraz...

Karlo Udovičić
46'
10
Luka Ivanović
57'
14
Danijel Visković
67'
Ivan Radeljić
19
(do 46')
Ivica Sertić

Nogometaši Slaven Belupa u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa svladali su Hrvace rezultatom 2:1 i tako izborili sljedeće kolo natjecanja. Strijelci za Slaven momčad bili su Jajalo i Bačelić Grgić.

Susret je s dvije prilike otvorio Slaven Belupo. Udarcima su pokušavali Goda i Bogojević, ali nisu bili dovoljno precizni. Kaznile su to Hrvace u 13. minuti i preko Štimca povele s 1:0. Dvije minute kasnije domaći veznjak Škarić dobio je direktni crveni karton zbog udaranja Jajala rukom u glavu. Pokušao je Bogojević još jednom udarcem iz daljine u 23. minuti, no poslao je loptu iznad grede. Šest minuta kasnije izjednačio je Jajalo. Ejupi mu je odlično spustio loptu, a mladi veznjak snažnim udarcem s 15 metara zakucao loptu u mrežu za 1:1. Do kraja prvog dijela koprivnička je momčad prijetila preko Lime, Ejupija i Bačelić Grgića, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku susreta Slaven je, baš kao i u prvom poluvremenu, u potpunosti dominirao terenom. Gosti su rijetko prelazili polovicu terena, a to se gostujućoj momčadi isplatilo u 61. minuti. Bačelić Grgić došao je do jedne lopte na otprilike 15 metara od gola domaćina, lažnjakom izbacio svog čuvara i snažnim udarcem lijevom nogom poslao loptu pod gredu vratara Guća za 1:2. Imali su Slavenaši nekoliko odličnih prilika do isteka devedesete minute, ali je mreža domaćina ostala netaknuta. Najbolju šansu imao je Ejupi koji nije uspio realizirati jedanaesterac u 90. minuti.

AUTOR: Slaven Belupo