I dalje stopostotna: Alison Van Uytvanck osvojila Taškent

Petar Jenjić • subota, 28.09.2019.

Alison Van Uytvanck pobjednica je WTA turnira u Taškentu, a u finalnom je meču svladala Soranu Cirsteu u tri seta...

U svom četvrtom finalu na WTA turnirima, Alison Van Uytvanck stigla je i do svoje četvrte titule te ostala na stopostotnom učinku kada su u pitanju finalni mečevi.

U samoj završnici Taškenta svladala je Rumunjku Soranu Cirsteu kojoj je ovo također bilo četvrto finale, ali i treći poraz. Belgijka je slavila u tri seta, bilo je 6:2, 4:6, 6:4 nakon dva sata i 25 minuta igre.

Odmah na startu meča stigla je do breaka i povela s 2:0, a do kraja seta još jednim oduzetim servisom potvrdila set.

Uzvratila je Cirstea sa 6:4 u drugom pa smo gledali odlučujući, treći set. Tada je Van Uytvanck spasila čak osam break šansi protivnice, a iskoristila svoju ukupno treću. Bilo je to i više nego dovoljno za dolazak do pobjede.