Cibona vodila protiv Mornara, ali ipak upisala poraz

Matej Kačan • subota, 05.10.2019.

Košarkaši Cibone porazom su ušli u novu sezonu ABA lige. U Draženovom domu su pružili dobar otpor Mornaru, čak su i dobrim dijelom susreta vodili, ali gosti iz Bara ipak odnose 92:88 pobjedu...

Mornar je prije susreta bio favorit, no i Cibona je imala nekakvih šansi za iskoristiti u pokušaju iznenađenja. Obje momčadi igrale su bez važnih igrača na bekovskim pozicijama. Ciboni je nedostajao Sabeckis, dok je Mornar na gostovanje došao bez Nemanje Vranješa.

Cibona je u susret ušla borbeno i dobro. Najveća šansa za domaćina je bila u iskorištavanju tromosti unutarnje linije Mornara i u nadi u lošiju šutersku večer Barana te smo upravo to gledali. Vucić i Bundović su izluđivali centre Mornara te se na taj način otvarao prostor za Rebeca i Gibsona izvana. Ono što bekovi ne bi pogodili Cibona je skupljala u napadu pa su domaći igrači do poluvremena skočili u napadu čak 12 puta.

S druge strane su igrači Mornara promašili većinu šuteva pa je prednost Cibone u jednom trenutku bila i na 11 razlike, ali se ipak na poluvrijeme odlazi s 43:39 za Cibonu.

U drugom poluvremenu je Barane povukao Waller, a pridodali su se i Bjelica te sjajni Markota pa Mornar brzo okreće. Cibonu na životu drže Rebec i Gibson, ali se vidjelo da se Mornar razgoropadio i da je poraz domaćina ipak blizu.

U posljednjoj dionici se probudio i Needham, a zabijao je i Pullen pa Mornar prilično lako privodi utakmicu kraju usprkos očajničkim pokušajima Vukova za smanjivanje razlike.

Kod Cibone koju u srijedu očekuje utakmica HT Premijer lige protiv Zadra najbolji je bio Rebec s 12 poena i devet dodavanja, Shane Gibson ubacio je najviše poena (17), dok je Barane predvodio Pullen s 21 poenom i šest dodavanja. Damir Markota dodao je 18 poena i četiri skoka.