Partizan teškom mukom iščupao pobjedu u Laktašima

Matej Kačan • subota, 05.10.2019.

Nakon uvjerljive pobjede Cedevite Olimpije nad Megom, prvo kolo ABA lige je nastavljeno u dvorani Igokee koja je s tijesnih 73:75 poražena od favoriziranog Partizana...

Partizan je osvajanjem ABA Superkupa i dobrim otvaranjem Eurokupa pokazao da je to momčad za najviše domete, no ABA je tvrda liga u kojoj nema lagane utakmice, a posebno gostovanja.

Pokazala je to i Igokea u tvrdom i neizvjesnom susretu u Laktašima. Igrači iz Aleksandrovca su pružili vrlo dobar otpor, a velike probleme su Partizanu radili Vaughn i Cvetković. Igrači Partizana su ipak zaigrali bolju obranu u drugoj četvrtini, ograničili su Igokeu na samo 13 poena te su uz podjednaku momčadsku igru uhvatili pet poena razlike na poluvremenu.

Partizan dobro otvara drugo poluvrijeme te diže prednost na preko deset razlike. Ipak Vaughn i Cvetković nastavljaju po svom, priključuju se Lešić i Marko Tomas pa Igokea malo po malo smanjuje prednost te minuti pol prije kraja na semaforu stoji tek 70:71 za Partizan.

Janković zabija tricu za četiri razlike, a kraj utakmice obilježavaju promašena slobodna bacanja. Ipak su za Igokeu svoje prilike promašili Vaughn i Lešić te Partizan uzima sretnu i spretnu pobjedu na svom otvaranju ABA lige.

Igrači Partizana su poene podijelili prilično ravnomjerno među sobom, a jedini dvoznamenkasti su bili Walden s 11 poena te Jaramaz s 13. Kod Igokee je najefikasniji bio već spomenuti Vaughn s 22 poena. Marko Tomas je za 30 minuta na terenu ubacio devet poena, većinu u drugom dijelu utakmice.