Cedevita Olimpija uvjerljivom pobjedom otvorila ABA ligu

Matej Kačan • petak, 04.10.2019.

U beogradskoj dvorani Ranka Žeravice u petak je krenulo novo izdanje ABA lige. U premijernom susretu Cedevita Olimpija je s uvjerljivih 63:87 svladala domaćina Mega Leks...

Ljubitelji regionalne košarke su došli na svoje. Nakon više mjeseci čekanja startala je nova sezona ABA lige. Ligu je pobjedom otvorio novosastavljeni abaligaš Cedevita Olimpija. Klub nastao fuzijom zagrebačke Cedevite i ljubljanske Olimpije u gostima je uvjerljivo nadigrao Mega Leks.

Mladi igrači Dejana Milojevića nikako nisu uspjeli uhvatiti napadački ritam. Jedina četvrtina u kojoj su prebacili 20 poena bila je druga dionica u kojoj su postigli 24. Posebno je teško za gledanje bilo prvih deset minuta u kojima su gosti stvorili prednost od osam razlike koja je do kraja samo rasla do konačnih 24 razlike.

Igrači Mege su pružili borbenu partiju te su nadskakali Cedevitu u napadu sa 17:6, ali protiv užasne šuterske večeri nisu mogli. Domaćini su gađali tek 32% iz igre, od čega je na tricu otpalo užasnih 4/30. Cedevita Olimpija je s druge strane ubacila čak 15 trica te je potpuno izrešetala mrežicu Mege.

Najbolji igrač u obje ekipe bio je - Marko Simonović. Naravno, nije jedan igrač igrao po poluvrijeme za svaku ekipu, već su i kod jednih i kod drugih najbolji pojedinci bili imenjak i prezimenjak. Megin, mlađi Simonović je ubacio 12 poena uz sedam skokova, dok je kod Cedevite donedavni srpski reprezentativac bio sjajan s 24 poena (trice 6/8) uz četiri ukradene lopte.

Hrvatski predstavnici će na ABA parkete za vikend. U subotu Cibona dočekuje Mornar iz Bara, dok će Zadar na put u Podgoricu u goste Budućnosti.