Budućnost u drugom poluvremenu slomila otpor Zadra

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Košarkaši Budućnosti svladali su Zadar rezultatom 93:80 i tako u regionalnu sezonu ušli pobjedom...

Prvi dvoboj ove sezone u ABA ligi otišao je na stranu Budućnosti koja je u Morači bila bolja od Zadra rezultatom 93:80. Susret je prelomila u drugom poluvremenu pa je Nazorova momčad u prvenstvo krenula porazom.

Zadar je odigrao vrlo dobro, posebno u prvom poluvremenu te je redovito prijetio protivniku. Nakon vodstva domaćina 15:9, slijedi serija gostiju od 10:1, a nakon prve četvrtine ima minimalnu prednost (28:27).

Rezultat na poluvremenu bio je izjednačen (47:47), a Budućnost je u nastavku ipak pokazala više. Napravila je seriju 9:1 između 25. i 27. minute i stigla do dvoznamenkaste prednosti (66:56). Do kraja se Zadar nije uspio vratiti.

Byron Allen sa 16 koševa i šest skokova bio je najbolji kod Zadra, dok je Ivan Siriščević dodao 14 poena, kao i Stefan Fundić.

Danilo Nikolić s 14 poena bio je najbolji kod Budućnosti. Luka Božić odigrao je 12 minuta te dodao sedam poena i tri skoka.