Roma 2:1 Napoli
Napoli

Roma na Olimpicu prekinula Napolijev niz bez poraza

Petar Jenjić • subota, 02.11.2019.

Nogometaši Rome u prvoj utakmici današnjeg dana svladali su Napoli s 2:1 te barem privremeno skočili na treće mjesto ljestvice...

Treću uzastopnu pobjedu upisala je Roma koja je na domaćem terenu bila bolja od Napolija s 2:1. U jednom zanimljivom susretu nanijela je Napuljanima treći prvenstveni poraz, a prvi nakon pet kola.

Roma je povela u 19. minuti. Leonardo Spinazzola odigrao je povratnu loptu za Nicolu Zaniola koji upućuje udarac malo unutar kaznenog prostora i sjajno pogađa pod samu gredu.

Šansu za podebljanje vodstva Roma je imala sedam minuta kasnije iz penala, no Aleksandar Kolarov nije bio precizan, točnije, Alex Meret obranio je njegov pokušaj.

Nije niti Napoli bio bez svojih prilika, baš naprotiv. Udarac glavom Smallinga očišćen je s lnije, a nakon toga pucali su Lorenzo Insigne i Arkadiusz Milik, no nisu bili potpuno precizni.

Milik je u završnici poluvremena pogodio i okvir gola, a nakon toga slično se proveo i odbijanac Piotra Zielinskog.

I onda u 54. minuti novi penal za Romu, i to ponovno nakon igranja rukom u kaznenom prostoru. Ovoga puta odgovornost je preuzeo Jordan Veretout koji pogađa za 2:0.

Napoli je smanjio zaostatak u 72. minuti, prošao je Hirving Lozano po desnoj strani i poslao prizemnu loptu na drugu stativu gdje se pronašao Milik i pospremio ju u mrežu.

Međutim, rezultat se do kraja više nije promijenio. U samoj završnici Roma je ostala s igračem manje kada je Mert Cetin dobio drugi žuti karton.