Liga prvaka, skupina A, 6. kolo, 03.11.2019, 19:00 h
Elverum
Elverum 30:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Marin Šipić golom u zadnjoj sekundi donio prvi bod Zagrebu u Ligi prvaka ove sezone

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.11.2019.

Dramatičan dvoboj u Elverumu okončan je remijem 30:30. PPD Zagreb je imao visoku prednost, ispustio ju je i našao se u minusu, ali Marin Šipić u zadnjoj sekundi zabija za 30:30 i spašava Zagrebu prvi bod u Ligi prvaka ove sezone...

Rukometaši PPD Zagreba upisali su remi u dvoboju protiv Elveruma i to im je prvi bod u Ligi prvaka ove sezone. Osjećaji su nakon susreta pomiješani, Zagreb je trebao odigrati pametnije i iskoristiti visoku prednost s kojom je ušao u drugi dio, ali opet može biti presretan i bodom jer je izboren u posljednjoj sekundi.

Bio je to susret pun uspona i padova u kojem je PPD Zagreb odradio jako dobru završnicu prvog poluvremena, ali nije izdržao i u drugom dijelu domaćin je polako smanjivao zaostatka, na kraju došao i do preokreta, ali Marin Šipić spasio je Zagreb od poraza.

Zagreb je prvo poluvrijeme zaključio vrlo dobrim nastupom, u zadnjih 11 minuta prvog dijela napravio je seriju 9:3 i iz minusa otišao u plus te na odmor odnio vodstvo 18:13.

Veselin Vujović mogao je biti zadovoljan, Zagreb je imao igru u obje faze, ali nije nastavio u istom ritmu.

U drugom polovici drugog poluvremena Elverum je serijom 4:0 smanjio na 23:22, deset minuta prije kraja golom Blonza s linije sedam metara poravnao je na 25:25, a ubrzo je i poveo.

Uspio je Zagreb još jednom vratiti prednost na svoju stranu, ali s igračem manje u zadnje dvije minute dopustio je Elverumu novi preokret. Deset sekundi prije kraja Blonz je realizirao sedmerac za 30:29, a nakon Vujovićevog time-outa obrana Elveruma odradila je jako loš posao, lopta je došla do Šipića koji s crte u zadnjoj sekundi zabija za 30:30.

Kod Zagreba odličan je bio s osam golova Ante Gadža, a po pet su dodali Matej Hrstić i Damir Bičanić.