HT Prva liga, 15. kolo, 08.11.2019, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan, Goran Pataki, Hrvoje Radić
Pape Cherif Ndiaye 90'+4'
Gorica

Cherif Ndiaye golom u 94. minuti spasio Goricu od poraza u Puli

Mihaela Bradovski • petak, 08.11.2019.

Dva puta Istra 1961 je vodila protiv Gorice, činilo se kako može iznenaditi i doći do pobjede, ali nije uspjela. Gorica je golom u 94. minuti susreta stigla do poravnanja i iz Pule odnosi bod...

Ivan Prelec i njegovi igrači imaju razloga za nezadovoljstvo. Istra 1961 bila je na pragu osvajanja velika tri boda, ali nije ih uzela. Vodila je do same završnice susreta i kada se već činilo da će moći proslaviti pobjedu protiv renomiranog protivnika, potvrdilo se da ovog tjedna nema slavlja dok sudac ne označi kraj.

Goričani su doputovali bez Kristijana Lovrića i Joeyja Suka koji su bili kartonirani i osjetilo se da im nedostaju.

Već u trećoj minuti lopta je završila iza leđa Kahline, Litavac Laukžemis zabio je na dodavanje Grujevića i idealan start Puljana u vrlo važan dvoboj.

Rani pogodak loše je utjecao na goste kojima je trebalo vremena da se preslože i krenu po poravnanje. Do njega su došli u završnici prvog poluvremena, a strijelac je bio Aleksandar Jovičić.

Istra je u drugo poluvrijeme ušla dobro i u 62. minuti ponovno je stigla do vodstva. Svoj prvi pogodak u dresu Istre postigao je Ivan Močinić koji je poslao loptu u sam kut gostujućeg gola.

Bili su domaćini na pragu pobjede, u 94. minuti vodili su 2:1, a onda Ivančić na nekih 25 metara od svog gola napucava loptom suigrača, ona se odbija do Ndiayea koji dolazi pred Čondrića i spretno šalje loptu u mrežu.

Završilo je 2:2, Istri bod u borbi za opstanak, a Gorici bod u borbi za Europu.