HT Prva liga, 15. kolo, 10.11.2019, 17:30 h, Rujevica
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Jerko Crnčić
Petar Stojanović 20'
Dinamo

Dinamo europskim izdanjem razbio Rijeku već za 25 minuta nasred Rujevice

Jan Šneler • nedjelja, 10.11.2019.

Dinamo je potpuno pregazio Rijeku u susretu koji je trebao biti spektakl i utakmica kola, ali domaćin se raspao već u prvoj polovici prvog poluvremena. Završilo je s ogromnih 5:0 za Dinamo...

Remi protiv Šahtara sigurno je uzdrmao zagrebački Dinamo, no hrvatski prvak nakon samo nekoliko dana vratio se na pravi put i možemo slobodno reći da problema Nenad Bjelica u svojoj momčadi nema. Rijeka nije pružila nikakav otpor, bila je to jednodimenzionalna utakmica od samog početka i ustvari riješena nakon 25 odigranih minuta.

Već nakon deset minuta utakmice, Dinamo je mogao doći do vodstva. Sjajno i silovito je tukao Nikola Moro, no njegov udarac odsjeo je na prečki. Nisu puno tugovali Modri jer je samo četiri minuta kasnije gostujući sastav došao do vodstva.

Luka Ivanušec je pucao, obrana nakratko odbila, ali veznjak Dinama iz drugog pokušaja zabija za 0:1. Dvije minute kasnije nova velika prilika za Dinamo, no sada Bruno Petković pogađa stativu. Izgledalo je kao da su Riječani zalutali na utakmicu jer je Dinamo jurio po cijelom terenu.

U 18. minuti Dani Olmo dodaje do Damiana Kadziora koji ubacuje za Mislava Oršića i Dinamo vodi s dva pogotka razlike.

Nije se Rijeka uspjela nikako osloboditi, a već u 20. minuti dolazi novi pogodak. Ponovno je Petković sjajno odradio posao, asistirao petom za Petra Stojanovića koji majstorski pogađa za 0:3. Teško je dovoljno nahvaliti Petkovića koji svakim susretom pokazuje koliko je vrijedan Dinamu.

U 26. minuti prekrasnim dodavanjem Petković pronalazi Oršića, a ovaj se u brzom trku rješava čuvara, zaobilazi golmana i zabija za nevjerojatnih 0:4. Nakon tog pogotka probudili su se i domaći, ali nedostajalo je preciznosti. Dinamo je još imao nekoliko prilika, ali nisu se Modri pretjerano niti žurili s obzirom na veliku prednost koju su imali.

U nastavku susreta, Rijeka je bila daleko ozbiljnija. Nekoliko puta u dobrim situacijama našao se Antonio Čolak, a najbolju šansu domaći su imali u 64. minuti. Alexander Gorgon lobovao je Dominika Livakovića, ali Marin Leovac sprječava da lopta uđe u gol.

Pet minuta kasnije, Dinamo je došao do petog pogotka, a Oršić je postigao svoj novi hattrick. Stojanović je ubacio za Oršića koji na drugoj stativi pogađa za 0:5. S obzirom na to da pobjeda Dinama nikada nije došla u pitanje, riječke ambicije su se brzo ugasile i do kraja susreta više nije bilo većih prilika.

Ovom pobjedom Dinamo je došao do 11. pobjede ove sezone te zadržao četiri boda prednosti ispred Hajduka koji ima susret više. Što se tiče Rijeke, upisali su već tri poraza u nizu i već sada zaostaju ogromnih 12 bodova za vodećom momčadi.