Ivana Kapitanović spustila rampu, Metz još jednom prejak za Podravku

Mihaela Bradovski • petak, 08.11.2019.

Rukometašice Podravke nisu došle do iznenađenja u petom kolu Lige prvakinja. U Koprivnici su ugostile Metz koji je samo potvrdio da je prejak za današnju Podravku...

Ipak nije išlo i Podravka je poražena od Metza s 32:25. Na kraju rezultat i previsok za ono što je viđeno na parketu, Podravka je dugo puhala za vratom Francuskinjama, ali završnica je pripala gošćama koje su se tu potpuno odvojile i na kraju stvorile visoku razliku.

Još na polovici drugog poluvremena Podravka je zaostajala samo dva gola, minus tri je bilo deset minuta prije kraja, a pet minuta kasnije već je bilo i osam razlike za Metz. Gošće su iskoristile to razdoblje u kojem se Podravka nakratko raspala i otišli su do vrlo visoke pobjede.

Prvo poluvrijeme donijelo je ravnopravnu igru, Podravka je krenulo slično kao i protiv Vipersa, povela je odmah s 3:0, no za razliku od Vipersa, Metz je bio oprezniji, vratio se i do kraja prvog dijela uglavnom su jedni i drugi imali prednost od jednog pogotka.

Sve do završnice susreta Metz je bezuspješno pokušavao pobjeći na visoku prednost, a onda je u zadnjih deset minuta napravio 5:0 i pobjegao na visokih 31:23. Do kraja susreta Podravka je malo smanjila zaostatak i završilo je 32:25.

Tom završnicom dojam je malo pokvaren, no gledajući prvih 45 minuta Podravka je odigrala jako dobro protiv dosta kvalitetnijeg protivnika.

Jovana Risović upisala je deset obrana, Lamprini Tsakalou postigla je osam golova, a Dejana Milosavljević šest. Kod Metza Ivana Kapitanović imala je čak 18 obrana dok je Helene Sajka upisala šest golova.