Barcelona 4:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Bliski susreti treće vrste: Svemirac Messi riješio i Celtu

Matej Kačan • subota, 09.11.2019.

Barcelona nastavlja sa sjajnom formom u La Ligi. U zadnjih sedam utakmica upisano je šest pobjeda, a najnovija žrtva bila je Celta koja je kući poslana s 4:1...

Otkad se u punu minutažu protiv Intera u Ligi prvaka vratio Lionel Messi Barcelona u osam utakmica ima omjer 6-1-1, a sam Messi u tih osam utakmica ima devet golova. Omaleni Argentinac opet je odigrao simultanku te je u skoro savršenoj individualnoj partiji kući poslao Celtu iz Viga.

Šou je krenuo u 21. minuti kada Joseph Aidoo igra rukom u šesnaestercu Celte, a s bijele točke pogađa Messi. U 37. minuti Messi je opet strijelac, ali je pogodak poništen nakon VAR provjere uk ojoj je pokazano da je lopta izašla van terena prije pogotka.

U 42. minuti Celta je izjednačila maestralnim slobodnim udarcem Lucasa Olaze s preko 20 metara. Messi svakako nije mogao dozvoliti da ostane dužan pa svojim sjajnim slobodnjakom vraća Barcu u 2:1 vodstvo u nadoknadi prvog dijela.

U 48. minuti Messi je opet odlučio zadiviti svijet. Opet je Barca imala slobodni udarac, a Messi opet s 22 metra šalje loptu u mrežu Celte za 3:1 i svoj hat-trick.

Imala je Barcelona još priliku Griezmanna, a u 72. minuti Messi pada u šesnaestercu i traži penal, ali ga nije dobio.

Konačnih 4:1 postavio je Sergio Busquets još jednim sjajnim Barceloninim pogotkom. Busquets je odbijenu loptu nakon kornera raspalio s nekih 18 metara, a ona je u vrata ušla tik uz lijevu vratnicu za zaključenje sjajne katalonske večeri.

Barcelona je tako s 25 bodova izjednačena na vrhu La Lige s Real Madridom, a u sljedećem kolu ide u goste Leganesu. Celti ni promjena trenera nije pomogla da ne upiše novi poraz u nizu te leži na 18. mjestu tablice.