Real Betis unatoč brojnim prilikama poražen u seviljskom derbiju

Matej Kačan • nedjelja, 10.11.2019.

13. kolo španjolske La Lige završeno je s dvije utakmice u nedjelju. Getafe i Osasuna su odigrali bez pogodaka, dok je Sevilla svladala gradskog rivala Betisa za četvrto mjesto na tablici...

U seviljskom derbiju uspješnija je bila gostujuća Sevilla koja je s 1:2 svladala Betis i poslala ga na 17. mjesto tablice, a sebe na četvrto.

Pogled na statistiku otkriva da je Betis zaslužio mnogo više, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem su domaćini dominirali i uputili šest udaraca više.

Povela je Sevilla preko Ocamposa u 30. minuti, a Betis do izjednačenja dolazi u 45. minuti preko Lorena.

Drugo poluvrijeme počelo je novim pogotkom Seville. Banega je pronašao de Jonga koji poentira za 1:2. Do kraja je Betis dominirao, a tražili su domaćini i penal u 72. minuti. No, ništa od toga nije bilo dovoljno za izjednačenje i Sevilla odnosi sva tri boda.

Jalovu utakmicu su odigrali Getafe i Osasuna. Domaćin je prijetio, ali su vratari Osasune sve branili. Angel je u prvih šest minuta imao čak tri izgledne šanse, ali je svaki put bio nedovoljno precizan. U 19. minuti Osasuna mora mijenjati vratara. Zbog ozljede je izašao Ruben, a odmijenio ga je Sergio Herrera.

U drugom dijelu opet prijeti nesretni Angel, ali nije uspješan ni u 46. ni u 54. minuti. Najbolju priliku Getafe je imao u 77. minuti kada Molina gađa gredu tako da ostaje siromašnih 0:0.