Nevjerojatnih 18:1 za 18 minuta u norveškom dvoboju, Kobetić i Ježić dobre u prolazu Mađarica

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.11.2019.

Odigrani su svi susret pretkola Kupa EHF-a, u akciji su bile i Hrvatice te su upisale prolaz u sljedeću fazu natjecanja...

Nevjerojatnu utakmicu odradio je Storhamar protiv Tertnesa. U nporveškom dvoboju prvi susret pripao je Tertnesu s 31:26, ali u uzvratu je Storhamar bio daleko bolji. U drugo poluvrijeme domaće igračice ušle su sa serijom, vjerovali ili ne, čak 18:1 za 18 minuta drugog dijela i bilo je jasno da Storhamar ide dalje.

Siofok je prošao dalje nakon što je izgubio u uzvratu protiv Nantesa u svojoj dvorani. Zanimljivo, Siofok je u prvoj utakmici slavio s čak osam razlike, ali u svojoj dvorani je "spavao" i upisao poraz 34:29. Još u završnici prvog poluvremena Mađarice su imale plus pet, ali nisu izdržale i u nastavku je Nantes došao do preokreta, ali ne i potpunog. Andrea Kobetić postigla je pet golova, a Katarina Ježić četiri.

Turski Kastamonu ide dalje nakon poraza u Mađarskoj protiv Vacija. Na svom parketu slavio je 33:26 pa ovih pet razlike ne znače previše. Andrea Šerić za Turkinje je zabila sva gola.