Bayern pobjedom iskoristio poraz Borussije Mönchengladbach u Berlinu

Petar Jenjić • subota, 23.11.2019.

Odigrano je pet utakmica 12. kola njemačke Bundeslige u kojem je poraz Borussije Mönchengladbach iskoristio Bayern koji je slavio na gostovanju kod Fortune...

Bayer Leverkusen - Freiburg 1:1

Drugo mjesto malo je izgubio Freiburg koji je "samo" remizirao na gostovanju kod Bayer Leverkusena. Susret je završio rezultatom 1:1.

Freiburg je u vodstvo stigao u petoj minuti, Christian Gunter ubacio je, a Lucas Holer glavom zakucao u mrežu.

Do izjednačenja Bayer je stigao nakon nešto više od pola sata igre kada je Moussa Diaby sjajno pogodio s dvadesetak metara.

Eintracht - Wolfsburg 0:2

Prvu pobjedu nakon četiri utakmice upisao je Wolfsburg koji je izdržao s igračem manje protiv Eintrachta te slavio s 2:0. Tako je ostao u korak za osam vodećih momčadi lige.

Gosti su poveli u 19. minuti kada je Max Arnold pucao, a Wout Weghorst glavom skrenuo loptu u gol. Wolfsburg je ostao s igračem manje u završnici poluvremena kada je drugi žuti karton zaradio Marcel Tisserand.

Bez obzira na igrača manje, gosti podebljavaju prednost u 65. minuti kada je katastrofalnu pogrešku domaćeg vratara iskoristio Joao Victor.

Josip Brekalo nije nastupio u dresu Wolfsburga.

Fortuna Düsseldorf - Bayern 0:4

S obzirom na poraz Borussije Mönchengladcah, Bayern se s nova tri boda približio na bod minusa. Danas je bio uvjerljiv na gostovanju kod Fortune protiv koje je postigao četiri pogotka, od čega tri u prvom poluvremenu.

Poveo je Bayern u 11. minuti kada je nakon kratko izvedenog kornera poentirao Benjamin Pavard. Grešku u domaćoj obrani gosti koriste u 27. minuti kada lijepo pogađa Corentin Tolisso.

Sedam minuta kasnije stigao je i treći pogodak Bayerna, ovoga puta nakon odbijanca pogađa Serge Gnabry. Četvrtu loptu u mrežu domaćina pospremio je Coutinho u 70. minuti.

Ivan Perišić ušao je u igru kod Bayerna u 63. minuti.

Union Berlin - Borussia Mönchengladbach 2:0

Vodeća momčad prvenstva ostala je bez bodova na gostovanju kod Union Berlina koji je slavio s 2:0. Po jedan pogodak domaćin je postigao u svakom poluvremenu što je bilo dovoljno za petu pobjedu sezone, a treću uzastopnu.

Nakon 15 minuta igre poveli su domaći. Marcus Ingvartsen je ubacio, a glavom u gol loptu je skrenuo Anthony Ujah.

Pobjeda domaće momčadi potvrđena je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je pogodio Julian Ryerson.

Werder - Schalke 1:2

Werder je produžio niz bez pobjede na osam utakmica, a danas je upisao treći uzastopni poraz. Pobjedu iz Bremena odnio je Schalke koji je slavio s 2:1.

Schalke je poveo u završnici poluvremena kada je Amine Harit lijepim udarcem iskosa pogodio suprotni kut Werderova gola. U 53. minuti podebljao je prednost preko Benita Raman, a igrala se 53. minuta.

Yuya Osako u 80. minuti smanjio je zaostatak domaće momčadi, međutim, rezultat se do kraja više nije promijenio.