SEHA liga, skupina B, 4. kolo, 27.11.2019, 19:00 h
Spartak Moskva 23:39 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb održao lekciju Spartaku i upisao najuvjerljiviju pobjedu ove sezone

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.11.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu u SEHA ligi na gostovanju u Moskvi kod Spartaka. Zagreb je bio vrlo uvjerljiv i visoko je slavio 39:23...

Nije tajna niti nikakva novost da PPD Zagreb ove sezone ima silne probleme koje pokušava sada popraviti intervencijom na tržištu, premalo pobjeda, a previše poraza skupljeno je ove sezone. Samopouzdanja nedostaje i ovakva pobjede, bez obzira što je ostvarena kod vrlo skromnog protivnika, je dobrodošla.

Spartak je apsolutni autsajder i momčad koja nije konkurentna, ali Zagrebu je trebala bilo kakva pobjeda protiv protivnika slične kvalitete kako bi nakon Elveruma osjetio dvaput slast pobjede zaredom i malo zaboravio na sve one traumatične poraze.

Ovaj dvoboj bio je potpuno jednosmjeran, sve je bilo u znaku Zagreba koji je samo u prvih sedam-osam minuta pokazivao manju nervozu i domaćin je držao priključak. Već tada kreće serija 5:0 za odvajanje, a već do poluvremena bilo je ogromnih 20:8.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, PPD Zagreb je potpuno dominirao i upisao vrlo visoku pobjedu.

Konačnih 39:23 dovoljno govori kakav je to bio dvoboj, a na kraju je Veselin Vujović mogao biti zadovoljan.

Najbolji kod Zagreba bili su Valentino Ravnić s osam golova te s po pet Nenad Kosteski i Josip Vekić. Danila Sazonov s osam golova predvodio je domaćina.