Bundesliga, 13. kolo, 30.11.2019, 18:30 h
Bayern 1:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Nema Kovača, problemi ostali: Bayern doma izgubio od Bayera

Jan Šneler • subota, 30.11.2019.

U 13. kolu njemačke Bundeslige, Bayern je na Allianz Areni poražen od Bayer Leverkusena i prekinuo niz od tri uvjerljive pobjede u svim natjecanjima...

Odlaskom Nike Kovača s klupe minhenskog Bayerna, mnogi su pomislili kako će bavarskom klubu procvasti ruže. Ipak, nakon nekoliko dobrih predstava, vratili su se problemi. Večeras su Bavarci na svom terenu poraženi od Bayer Leverkusena.

Početak susreta nije počeo najbolje za Bayern jer su primili gol već u 10. minuti susreta. Zanimljivo, malo prije te akcije, Serge Gnabry je pogodio okvir gola. Ipak, iz kontranapada, Leon Bailey donosi gostima vodstvo. Desetak minuta kasnije, gosti opet imaju sjajnu priliku, no ovoga puta Manuel Neuer brani pokušaj Mousse Diabyja.

U 34. minuti Bayern je naplatio nešto agresivniju igru i uspio doći do izjednačenja. Strijelac je bio Thomas Muller. Ipak, kao krava koja sruši kantu s mlijekom, tako je i Bayern sve dobro upropastio minutu kasnije. Gosti su se poigrali s Bayernovom obranom, a Kevin Volland drugom asistencijom proigrava Baileyja koji pogađa za 1:2.

Pritisnuli su Bavarci u nastavku susreta, praktički cijelu igru preselili na polovicu gostiju, ali kao što je čest slučaj u takvim situacijama, ništa im nije polazilo za rukom. Promašivali su dobre prilike, niti ulazak ofenzivaca nije im pomogao, a Leon Goretzka je čak u 77. minuti pogodio stativu.

Čak niti direktni crveni karton Jonathanu Tahu nije pomogao Bayernu. Posljednjih desetak minuta s igračem više proveli su u stalnim napadima, ali bez konkretne prilike. Ivan Perišić igrao je sve do 69. minute te se svojom igrom uklopio u sivilo ostatka momčadi.