Partizan furioznom posljednjom četvrtinom do pobjede kod Mege

Matej Kačan • petak, 06.12.2019.

10. kolo regionalne ABA lige nastavilo se beogradskim dvobojem u kojem su snage odmjerili Mega Bemax i gostujući Partizan. Trofejni velikan na kraju je uzeo gostujuću pobjedu s uvjerljivih 98:77...

Iako je kroz 30 minuta bilo vrlo čupavo, Partizan i njegov trener Andrea Trinchieri opravdali su status favorita i momčadi iz vrha ABA lige pobjedom kod Mege koja tako ostaje na dvije pobjede te je s Igokeom i Zadrom u borbi za ostanak.

Partizan je došao do omjera 7-3, ali je vrlo slabo ušao u susret pa je nakon pola prve četvrtine na semaforu 12:4 za Megu. Serijom 10:0 Partizan odlazi do prvog vodstva, ali je Mega u prvoj četvrtini, ali i u cijelom prvom poluvremenu kontrolirala susret i održavala vodstvo od šest-sedam do minimalnih dva razlike na velikom odmoru.

Treća četvrtina donosi igru koš na koš i stalan egal, a nakon slobodnog bacanja Mosleya Partizan opet vodi s minimalnih 64:63 i nagovještava pozitivan trend rezultata koji će se desiti u posljednjoj dionici. Nju Partizan otvara s uraganskih 21:3 u sedam minuta košarke.

Zaigrali su "crno-beli" sjajnu obranu, a u napadu je povukao Gordić uz pomoć Veličkovića, Zagorca i Thomasa te je utakmica riješena, a do kraja se razlika dignuta na preko 20 poena i konačnih 98:77 za sedmu pobjedu Partizana.

Poraz Mege dobra je vijest za Zadar koji tako ostaje na pobjedu udaljen od mlade srpske momčadi koja u naredna dva kola ima teške ispite protiv Mornara i Cedevite Olimpije. Partizan će ugostiti Cibonu u sljedećem kolu.

Sjajan je kod Partizana bio Nemanja Gordić s 22 poena, a 17 je dodao iskusni kapetan Novica Veličković. Marko Simonović je kod Mege postigao 18 poena uz sedam uhvaćenih lopti.