FMP prosuo nemoguće, Zvezda do slavlja u produžetku

Matej Kačan • nedjelja, 08.12.2019.

10. kolo ABA lige donijelo je bratski susret Crvene zvezde i FMP-a koji je uzela euroligaška momčad nakon produžetka s rezultatom 95:89...

Crvena zvezda se ove sezone muči na dva kolosijeka, a zbog dobrih nastupa u Euroligi zato pati ABA pa je aktualni prvak u ovaj susret s bratskim FMP-om ušao s omjerom 5-4, a tijekom susreta je Zvezda bila na rubu da završi na polovičnom omjeru.

Nakon 30 minuta egala i napadački siromašne košarke u kojoj najveće vodstvo od šest razlike imao FMP u posljednjoj dionici FMP je vodio s 10 poena razlike pet minuta prije kraja utakmice da bi potom potpuno stao.

Zvezda preko svojih stranaca radi 8:0 seriju i stiže na 69:67 za FMP, ali Radovanović slobodnim bacanjima podiže razliku na pet poena. No Zvezda opet čini seriju 8:2 te vodi 77:74 pred sam kraj regularnog dijela, ali na kraju Ulubay tricom vodi susret u produžetak.

U čudnom raspletu događaja FMP opet kreće s četiri poena u nizu da bi gosti opet stali, a Zvezda do kraja zabija 18 poena naspram osam FMP-ovih za 95:89 pobjedu i izjednačavanje na četvrtom mjestu i 6-4 omjeru.

Zvezdu je predvodio sjajni Lorenzo Brown s 25 poena, pet skokova, sedam dodavanja i pet ukradenih, ali i pet izgubljenih lopti. Ulubay je kod FMP-a bio prvo ime s 19 poena. Kolo će u ponedjeljak zaključiti Primorska i Zadar.

• narada10809.12.2019. u 01:17
    ne znam zasto je gubiti razliku od 10 koseva 6 minute prije kraja (ne 5 min., jer onda je vec bio manji zaostatak) "nemoguce" kako pise u naslovu..Emm igra mlada momcad, emm igraju protiv ekipe krcata sa Amerikancima, a FMP ima jednog stranca, emm nasi klubovi znaju prirediti pravi debakl... [više na forumu]