Budućnost uvjerljiva protiv Cedevite Olimpije, Mornar slavio u Sloveniji

Matej Kačan • subota, 07.12.2019.

10. kolo ABA lige nastavilo se s dvije subotnje utakmice u kojima su crnogorski predstavnici svladali slovenske. Budućnost je nadirala Cedevita Olimpiju, dok je Mornar svladao Krku...

Slab dan za slovenske predstavnike u ABA ligi. Cedevita Olimpija i Krka su pali u dvobojima s crnogorskim predstavnicima. U svojevrsnom derbiju Budućnost je bila bolja od Cedevita Olimpije s 93:80.

Ključna za trijumf bila je druga dionica koju je Budućnost uzela s 28:18, a u trećoj četvrtini prednost je dostigla i najvećih +23. Do kraja je ta razlika malo smanjena, ali je ipak ostao dojam da je Budućnost za klasu bolja ekipa od Cedevite Olimpije.

Justin Cobbs je vodio Podgoričane s 20 poena, a 17 uz sedam dodavanja je dodao Nikola Ivanović. Jaka Blažič je zabio 19 kod Slovenaca, a hrvatski šuter Filip Krušlin je ubacio šest poena uz četiri skoka.

Bez ikakvih problema je posao odradio i Mornar iz Bara u Novom Mestu. Krka je bila bez šanse i prednost gostiju je išla i do 19 poena, a tek na pola posljednje dionice serijom 12:0 je Krka došla na prihvatljiv rezultat. Završilo je s +11 za goste koje su vodili Pullen s 21 i Bjelica s 20 poena, dok je Ivan Ramljak ubacio 13 uz sedam skokova za poražene domaćine. Damir Markota nije se proslavio pa je ostao bez poena za 20 minuta.