Primorska nudila, Zadar nije uzeo: Deveti poraz u ABA ligi, Šiško više asistencija nego cijeli Zadar

Matej Kačan • ponedjeljak, 09.12.2019.

10. kolo ABA lige su u Kopru zatvorili domaća Primorska te gost iz Zadra. Domaćin je nakon teške muke slavio 83:78...

I nakon deset kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra na kontu imaju samo jednu pobjedu, onu protiv Cedevite Olimpije. Možda Zadranima dobro pašu Slovenci jer baš su najbliže novoj pobjedi bili kod Primorske u Kopru.

Ipak, domaćin je izdržao te je s omjerom 7-3 na diobi drugog mjesta s Partizanom i Cedevitom Olimpijom, a Primorska je mogla sve skupa riješiti puno lakše od drame u završnoj minuti za 83:78.

Prva četvrtina protekla je u dosta sporom ritmu i egalu, a nakon deset minuta Primorska vodi 21:18. Drugu dionicu otvara Dominik Mavra sa svojih 5:0 pa Zadar po prvi put vodi, a to vodstvo održava s novih pet poena. No onda je do izražaja došla nemogućnost gostiju da obrane išta iz pick&rolla.

Bivši igrač Cibone Žan Mark Šiško u tri je minute doktorski secirao obranu Zadrana, a zicere je spremno završavao bivši igrač gostiju Ivan Marinković pa je nakon serije 11:0 odjednom +9 za domaćina. Zadar ipak s novih pet poena smanjuje. Šiško je na poluvremenu imao čak devet dodavanja, a Marinković 15 poena te su se zajedno činili kao nerješiva enigma za goste.

S novih 7:0 Primorska otvara drugo poluvrijeme te je brzo +11, a ista ili slična razlika se održava do sredine posljednje dionice s igrom koš na koš. Zadar je na kraju pokušavao i grizao prednost preko Mavre i Allena, ali je Primorska imala spreman odgovor na sve, a Zadrani su promašivali otvorene trice.

Posljednje takve dvije šanse gosti su imali pri 81:78 nakon što je Mavra vezao dvije trice, ali su baš on i Allen promašili šutove za produžetak, dok je Harris pogodio dva bacanja za pet razlike i pobjedu Koprana.

Pobjednike je vodio maestralni Šiško kojemu je tek skok nedostajao do triple-doublea. Šiško je ubacio 10 poena, uhvatio devet skokova, a podijelio je čak 19 asistencija! Marinković je vodio Koprane po poenima s 20, a pratio ga je i Harris s 19. Zadrane su vukli Mavra i Allen s 26, odnosno 23 poena.