Perišić strijelac u novom porazu Bayerna, Kramarićev Hoffenheim poražen od Leipziga

Jan Šneler • subota, 07.12.2019.

U 14. kolu njemačke Bundeslige, hrvatski nogometaši bili su u akciji, a premda niti jedan nije došao do pobjede, Ivan Perišić upisao se u listu strijelaca u porazu Bayerna...

Odigrani su prvi susreti 14. kola njemačke Bundeslige, a aktualni prvaci u velikim su problemima. Trenutno Bayern ima čak sedam bodova manje od prvoplasirane Borussije Monchengladbach, a što je najgore nalazi se na slabom šestom mjestu. U današnjem međusobnom ogledu, Bavarci su iznenađujuće stradali na gostovanju.

Od početka susreta Bayern je bio konkretniji, Borussije kao da nije bilo na terenu u prvom dijelu, ali do pogotka nisu stigli. Prilika je bilo na pretek. Promašivali su Thomas Muller i Robert Lewandowski, ali domaći vratar bio je sjajan. Odličnu šansu imao je Ivan Perišić u 36. minuti, ali jako slabo je pucao.

Borussia M'gladbach - Bayern München Rezultati uživo

Ipak, u nastavku, hrvatski reprezentativac se iskupio. U 49. minuti, s ruba šesnaesterca je pogodio isprve iz okreta i sjajno pogodio za vodstvo Bayerna. Činilo se da će Bavarci sada potvrditi pobjedu i još pokojim pogotkom privesti utakmicu kraju. Na njihovu žalost to se nije dogodilo, bez obzira na činjenicu da su bili bolji u drugom dijelu.

U 60. minuti Ramy Bensebaini glavom je zabio za izjednačenje, a do pobjede su domaći stigli u sudačkoj nadoknadi. Javi Martinez zaradio je drugi žuti karton u prvoj minuti nadoknade kada je zakasnio u startu i srušio napadača Borussije. Jedanaesterac je precizno izveo Bensebaini i donio domaćima vrijednu pobjedu.

Druga Borussia, ona iz Dortmunda nije imala velikih problema protiv Fortune Dusseldorf. Domaći su odigrali majstorsku utakmicu, a uvjerljivo najbolji su bili Marco Reus i Jadon Sancho koji su postigli po dva pogotka i dodali tome po jednu asistenciju. U strijelce se još upisao Thorgan Hazard koji je također imao i asistenciju.

Sjajnu formu potvrdio je i RB Leipzig koji je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Hoffenheima. Domaći su bili bolji protivnik tijekom cijelog susreta i zasluženo su došli do slavlja. Već u 11. minuti Timo Werner zabio je za vodstvo Leipziga. Vrlo brzo domaći su mogli povećati vodstvo, ali nedostajalo je preciznosti.

Najbolju priliku gosti su imali u 39. minuti, ali Andrej Kramarić pogodio je okvir gola. U nastavku susreta, Leipzig vrlo brzo dolazi do drugog gola. U 51. minuti Deniz Aytekin dosudio je kazneni udarac za domaći sastav kojeg je precizno realizirao Werner. Konačnu potvrdu pobjede Leipziga donio je Marcel Sabitzer u 83. minuti, a gosti su uspjeli postići počasni gol u 89. minuti. Strijelac je bio Ermin Bičakčić. Što se tiče Kramarića, odigrao je svih 90 minuta, ali jasno je kako još uvijek traži pravu formu.

Dodajmo još kako je Freiburg svladao Wolfsburg s 1:0. Josip Brekalo odigrao je posljednjih pola sata za gostujući sastav. Augsburg je pak s 2:1 svladao Mainz.