Premiership, 20. kolo, 29.12.2019, 17:30 h
Liverpool
Liverpool 1:0 Wolverhampton
Wolverhampton

Nedodirljivi Liverpool nastavio nizati pobjede, VAR još jednom u središtu pozornosti

Branimir Korać • nedjelja, 29.12.2019.

Liverpool je upisao 18. pobjedu u 19 utakmica u Premiershipu ove sezone, svladao je Wolverhampton s 1:0, a niti ovaj susret neće proći bez dodatnih analiza je li VAR pogriješio...

Jedan pogodak bio je dovoljan Redsima protiv Wolverhamptona. Slavili su 1:0, nastavili s nevjerojatnim nastupima u engleskom prvenstvu ove sezone, a u Wolverhamptonu su još tijekom susreta izražavali ogorčenost zbog načina na koji nije priznat pogodak koji su postigli za 1:1.

Imao je Liverpool i boljih predstava, bilo je ovo solidno, ništa više od toga, ali i takav nastup bio je dovoljan za hvatanje nevjerojatnih 55 bodova od 57 mogućih u dosadašnjem dijelu sezone. Prvenstvo je tek na polovici, a možda najbolje dočarava činjenicu koliko je to velik doseg, podatak da bi Liverpool s tim brojem bodova prošlu sezonu završio na osmom mjestu, a pretprošlu čak na sedmom.

VAR je u ovom susretu dva puta bio u akciji i donosio ključne odluke. Tehnički, oba puta je bio u pravu, ali riječ je doslovno o milimetrima.

U 42. minuti Liverpool je stigao do vodstva kada je Adam Lallana proigrao Sadia Manea, on došao pred vratara i pogodio za vodstvo. Pregledavalo se je li Lallana pritom igrao rukom, utvrđeno je kako nije i pogodak je opravdano priznat.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Pedro Neto poslao je loptu iza leđa Alissona, ali VAR je presudio kako je Joao Moutinho neposredno prije toga bio u doslovno minimalnom zaleđu.

U drugom poluvremenu Salah i Firmino imali su dobre situacije za povećanje vodstva, ali imao je i Wolverhampton nekoliko prilika s kojima je mogao do poravnanja. Posebno Diogo Jota u dva slučaja.

Liverpool godinu završava s ogromnom prednosti i utakmicom manje u odnosu na ostatak pratnje.