EP 2020., Skupina A, 3. kolo, 13.01.2020, 20:30 h, Graz
Suci: Mirza Kurtagić, Mattias Wetterwik (Švedska)
21:24(10:8) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska u drugom poluvremenu na krilima Šege i Duvnjaka do pobjede!

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.01.2020.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i treću pobjedu u skupini A Europskog prvenstva. Dugo se mučila sa Srbijom, ali kada je proradio napad uz sjajnog Šegu na golu, Srbija je potonula, a Hrvatska odnijela pobjedu 24:21!

UKUPNO24162/24

Hrvatska je upisala pobjedu protiv Srbije 24:21 i s maksimalnim brojem bodova prolazi u drugi krug. Srbija ide kući s nula bodova na kontu.

Bio je ovo jako težak dvoboj, Hrvatska je ušla u utakmicu malo opuštenije, Marin Šego bio je jedini bašna visokoh razini, a s druge strane Srbija je igrala opuštenije, nije imala nikakav rezultatski imperativ i u ovom susretu je mogla samo dobiti.

Tako opuštena vodila je na poluvremenu i početkom drugog dijela, a onda su povukli Domagoj Duvnjak i Marin Šego te je riješeno pitanje pobjednika.

Od početka susreta Šego je bio u elementu. Srbija je prvi gol postigla tek u petoj minuti, ali i Hrvatska se mučila u napadu i nije pronalazila rješenje.

Prvo odvajanje Hrvatska je imala kada je s tri vezana gola pobjegla na 5:2 u 11. minuti, ali Srbija se uspjela vratiti, Cupara je nešto obranio, hrvatski napad je ostao ukočen i u završnici prvog dijela stigao je preokret.

U 21. minuti Luka Stepančić zabio je za 8:6 i to je bio zadnji hrvatski gol u prvom dijelu dok je Srbija napravila seriju 4:0 i na odmor odnijela vodstvo 10:8.

U drugom dijelu Srbija se držala do 42. minute kada je povela 14:12, a Hrvatska nakon toga radi seriju čak 9:1 za bijeg na 21:15 i priči je bio kraj.

U završnici je Srbija smanjila zaostatak s četiri uzastopna gola, ali Luka Cindrić i David Mandić ubijaju svaku nadu Srbije.

Završilo je 24:21 za Srbiju, moglo je i trebalo lakše, ali nema veze, pobjeda se piše. Ako se pogledaju drugi rezultat, Hrvatska može biti zadovoljna, izbjegla je mine za razliku od nekih velikih favorita.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.