Bundesliga, 19. kolo, 25.01.2020, 18:30 h
Bayern 5:0 Schalke 04
Schalke 04

Bayern petardom torpedirao Schalke i stigao na bod zaostatka za Leipzigom

Matej Kačan • subota, 25.01.2020.

Subotnji program Bundeslige zatvoren je susretom 19. kola između Bayerna i Schalkea na Alianz Areni. Na kraju je domaćin bio uvjerljiv s 5:0...

Uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Bayerna koji su iskoristili kiks Leipziga i tako mu se približili na samo bod zaostatka na drugom mjestu tablice. Teško je na Alianz Areni stradao Schalke koji se kući vraća s pet komada u mreži.

Bayern München - FC Schalke 04 Rezultati uživo

Sjajan je bio Bayern, dominirao je čitavim susretom, a posebno u drugom poluvremenu. Sigurno je Bavarcima lakše bilo igrati nakon što je u već šestoj minuti Robert Lewandowski iskoristio grešku obrane i poentirao za 1:0, skinuvši tako breme rezultata s leđa sebe i suigrača.

Mogao je Schalke do izjednačenja već u devetoj minuti, ali je Rabbi Matondo pogodio gredu. Igra je bila nabijena tempom i ritmom pa su prilike sijevale na sve strane, a šanse su se uglavnom redale ispred vrata gostiju. Tako su redom promašivali Ivan Perišić, Lewandowski i Leon Goretzka, a u 18. minuti pogodak je postigao Thomas Muller, no bio je u zaleđu.

Dvadeset minuta kasnije ista sudbina je zadesila i Lewandowskog kojem VAR poništava drugi pogodak, ali u nadoknadi je Muller nemilosrdan i nikakav sudački zvižduk ne može spasiti goste od zaostatka od dva gola na velikom odmoru.

Jednako silovito krenuo je Bayern u drugi dio pa prilike ne koriste David Alaba i Thiago Alcantara, a već u 50. minuti precizan je Goretzka koji s ruba šesnaesterca podiže rezultat na 3:0.

U 58. je i Lewandowski došao do toliko željenog drugog pogotka. Poljak nastavlja sjajnu formu pa je naplatio sve promašaje i poništen pogodak te postavlja 4:0, a za konačnih 5:0 je zabio Serge Gnabry izvan kaznenog prostora u 89. minuti.

Schalke je s ovim porazom ostao na petom mjestu Bundeslige s 33 boda, dok Bayern nastavlja s nizom pobjeda u pokušaju povratka na tron. Ivan Perišić igrao je do 68. minute, a sudjelovao je u prvom pogotku pobjednika.