Zubac vrlo dobar u pobjedi raspucanih Clippersa, Bogdanović i društvo izgubili od Jokića i Nuggetsa

Petar Jenjić • četvrtak, 06.02.2020.

Ivica Zubac odigrao je vrlo dobru utakmicu u domaćoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Miami Heata, dok su Bojan Bogdanović i Utah Jazz poraženi od Denver Nuggetsa...

Utah je na domaćem terenu upisala poraz od Denver Nuggetsa koji su igrali sa samo sedam igrača. U konačnici su slavili sa 98:95. Domaćin je na poluvremenu vodio s 15 razlike (71:56), nakon čega je uslijedila serija Denvera od 20:4. Egal je ostao sve do kraja, a tada su Jokić tricom i Harris slobodnim bacanjima, postavili konačan rezultat.

Sjajan je kod pobjednika bio Nikola Jokić koji je upisao 11. triple-double u sezoni, a noćas je dodao 30 poena, 21 skok i deset asistencija. Jamal Murray susret je zaključio s 31 poenom.

Najbolji je kod Jazza bio Mike Conley s 21 poenom, osam skokova i pet asistencija. Bojan Bogdanović dodao je 16 poena, pet skokova i pet asistencija (3/8 za dva, 3/10 za tricu, slobodna bacanja 1/1) za 34 minute u igri.

Zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, Los Angeles Clippersi svladali su na domaćem terenu Miami Heat sa 128:111. Nakon prvog dijela gosti su vodili s tri razlike (58:55), da bi treću četvrtinu domaćin dobio s 37:22, a prednost sačuvao do kraja. Clippersi su susret zaključili s 35 asistencija te rekordom franšize od 24 ubačene trice.

Do pobjede ih je predvodio Paul George s 23 poena, pet asistencija i deset skokova. Vrlo dobro odigrao je Ivica Zubac koji je susret zaključio s 12 poena (6/6 za dva, slobodna bacanja 0/1), osam skokova, jednom ukradenom loptom i tri blokade za 22 minute u igri.

Najbolji je u redovima gostiju bio Derrick Jones Jr. s 25 poena i devet skokova, dok je Bam Adebayo dodao 22 poena, 11 skokova i šest asistencija.