Burnley potopio Bournemouth, Sheffield i Brighton remizirali

Jan Šneler • subota, 22.02.2020.

Nakon londonskog derbija Chelseaja i Tottenhama, kasnije poslijepodne odigrana su još četiri ogleda 27. kola engleske Premierlige...

Već smo ušli u posljednju trećinu ovosezonske Premierlige i svaki rezultat sada je izuzetno važan. Pokazali su to nogometaši Burnleyja koji su pobjedom protiv Bournemoutha ponovno preuzeli osmu poziciju i zadržali šanse za europska natjecanja.

U tom susretu sve se dogodilo u drugom poluvremenu. U prvom dijelu poništen je pogodak gostujućeg Joshue Kinga, ali bila je to sitnica naspram onoga što se dogodilo Bournemouthu u nastavku. Domaći su došli do vodećeg pogotka u 53. minuti preko Mateja Vydre.

Gosti su vrlo brzo izjednačili pogotkom iz kontre preko Harryja Wilsona. Ipak, tu počinje drama. Naime, u akciji ranije, lopta je sumnjivo pala na igrača Bournemoutha, no Mike Dean se nije oglasio. VAR se aktivirao i premda je bilo jasno kako je lopta pogodila rame, a ne ruku, Burnley je dobio penal, a Bournemouthu je poništen pogodak.

Gotovo slična situacija kod poništenog gola Kinga s time da je sada kazna puno teža. Jay Rodriguez je pogodio s bijele točke za 2:0, a goste je dotukao Dwight McNeill golom u 88. minuti za konačnih 3:0.

Sheffield United doma vrlo rijetko gubi pa su s puno očekivanja ugostili Brighton. Gosti koji su na 15. mjestu ipak su iznenadili i uspjeli uhvatiti bod. Domaće je u vodstvo doveo Enda Stevens u 26. minuti, no samo četiri minute kasnije Neal Maupay pogađa za 1:1. Bilo je još dobrih prilika za obje strane, premda je Sheffield bio dominantniji u nastavku.

Southampton je s 2:0 svladao Aston Villu i gurnuo ju u nove probleme. Aston Villa sada ima svega bod više od West Hama i Watforda koji su u zoni za ispadanje. Pogotke za Southampton postigli su Shane Long na samom početku i Stuart Armstrong u petoj minuti sudačke nadoknade.

Dodajmo još kako je Crystal Palace s minimalnih 1:0 svladao Newcastle. Jedini pogodak djelo je Patricka van Aanholta iz 44. minute. Na kraju su Svrake ostale s igračem manje zbog crvenog kartona Valentina Lazara u sudačkoj nadoknadi.