Granada 2:1 Getafe
Getafe

Granada preokretom do slavlja protiv Getafea

Jan Šneler • petak, 12.06.2020.

Nakon više od tri mjeseca na teren su izašli nogometaši Granade i Getafea, a večeras je uspješnija bila domaća momčad i tako nastavila borbu za europska natjecanja...

Povratak La Lige donio je i nastavak borbe momčadi za mjesto u europskim natjecanjima. Granada i Getafe imaju velikih ambicija ove sezone, a u večerašnjem srazu 28. kola uspješnija je bila Granada.

Susret nije počeo pretjerano uzbudljivo. Jako malo smo vidjeli od obje momčadi u uvodnim minutama. Getafe je bio nešto bolji u prvom dijelu i uspio okruniti to pogotkom u 20. minuti. Strijelac je bio David Timor.

Granada - Getafe Rezultati uživo

Ipak, taj pogodak nije pokrenuo utakmicu već se ona nastavila u prilično revijalnoj atmosferi. Tek nekoliko žešćih startova i žutih kartona govorilo je da se ne radi o nebitnoj, prijateljskoj utakmici.

U nastavku susreta ipak puno bolja igra domaćeg sastava. Granada je krenula puno intenzivnije i nastojala doći do izjednačenja. Prilično dobre situacije su kreirali, no tek u posljednjih dvadesetak minuta uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist.

U 70. minuti, nakon jednog slobodnog udarca, vratar gostiju katastrofalno je reagirao, praktički skrenuo loptu u mrežu i poklonio pogodak Granadi. Carlos Fernandez je registriran kao strijelac, premda bez "pomoći" vratara Getafea ne bi sigurno bio postigao pogodak.

Devet minuta kasnije suradnja Fernandeza i Davida Sorije se uspješno nastavila. Fernandez je oštro tukao, Soria nakratko otklonio opasnost, ali iz odbijene lopte, igrač Granade pogodio za 2:1. Prema igri u drugom dijelu, Granada je zasluženo stigla do vodstva kojeg nije ispustila do samoga kraja.