Mallorca 0:4 Barcelona
Barcelona

Sjajan start Barcelone, četiri strijelca u velikoj pobjedi kod Mallorce

Branimir Korać • subota, 13.06.2020.

Barcelona nastavlja borbu za naslov prvaka Španjolske s Real Madridom i odmah na povratku sezone bacila je pritisak na leđa Madriđana. Prednost Barcelone sada iznosi pet bodova nakon što je u gostima svladala Mallorcu s 4:0...

Barcelona je odlično krenula u nastavak sezone i odmah poslala poruku kako je dobra kao što je i prije bila. Rutinski odrađen posao i visoka pobjeda u gostima kod Mallorce s 4:0 za bijeg na pet bodova prednosti nad Real Madridom.

Rani pogodak napravio je puno toga dobroga za Barcelonu, Mallorca je od samog početka utakmice bila u minusu, a u zraku je bilo kako Barci treba još jedan pogodak da u biti završi posao. Do njega je došla krajem prvog dijela i iako je domaćin u nastavku imao vrlo dobrih razdoblja, nije bilo opasnosti za goste što se tiče gubitka prednosti.

Već u drugoj minuti Barcelona je stigla do vodstva pogotkom Artura Vidala koji je odlično zabio glavom nakon fantastičnog ubačaja Jordija Albe.

U završnici prvog dijela Martin Braithwaite povisio je na 2:0 i već tada bilo je jasno kako će bodovi za Barcelona koja teško može ispustiti takvu prednost protiv ovakvog protivnika.

Odmah na početku drugog poluvremena u igru je ušao i Ivan Rakitić koji je tako upisao 300. nastup u dresu Barcelone.

Mallporca je u drugom poluvremenu izgledala bolje i opuštenije, ali u zadnjih deset minuta je dotučena.

Prvo je Jordi Alba nakon krasnog dodavanja Messija povisio na 3:0, a onda je u sudačkoj nadoknadi i sam Messi zabio za konačnih 4:0.

Rakitić je odradio drugo poluvrijeme kod Barcelone, a Ante Budimir kod domaćina je bio na travnjaku do 85. minute.