Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Marko Pepur (Solin), Alen Jakšić (Solin)
Lima Cruz Mateus 49'
Slaven Belupo

Dinamo slavio protiv dobrog Slavena, Petković spasitelj u samoj završnici

Branimir Korać • srijeda, 17.06.2020.

Dinamo se oporavio od poraza protiv Lokomotive pobjedom protiv Slaven Belupa. Vrlo teško Modri su došli do pobjede protiv vrlo dobrih Koprivničanaca.

Zanimljiv, ali ne i posebno kvalitetan dvoboj odigrali su Dinamo i Slaven Belupo. Dinamo je u dobrom dijelu susreta podsjećao na ona svoja uobičajena proljetna izdanja kada odrađuje posao bez prevelikog utroška energije, ali i ideje pa su se mogla čuti i sve glasnija negodovanja s tribina.

Imao je Dinamo u prvom poluvremenu i 2:0, vodio je do posljednjih trenutaka prvog dijela, ali na kraju prvog i početkom drugog poluvremena dvije pogreške povratnika u momčad Theophile-Catherinea i Slaven se vraća. Ipak su Modri u završnici izborili pobjedu, ali teško izborenu.

Prvu konkretniju priliku na susretu imali su gosti preko Krstanovića koji je "piknuo" loptu s pet metara pokraj vratnice.

I onda je Dinamo poveo. U 23. minuti Slaven je pogriješio, Petković je povukao kontru i pronašao Kadziora koji rutinski zabija za 1:0.

Bio je to prvi pravi napad Dinama u cijelom susretu i odmah je zabio. Drugi gol nije stigao mnogo kasnije. U 37. minuti Dinamo je poveo 2:0 kada je krasno opalio Kadzior, lopta je pogodila gredu, odbila se do Ivanušeca koji iz blizine povećava prednost.

Iako Slaven Belupo uopće nije izgledao loše, Dinamo je imao dva gola prednosti te se činilo da će tu prelomiti susret. Međutim gosti su iskoristili poklon u 45. minuti kada je Lulić ubacivao s desne strane, na loptu je uklizao Kevin Theophile-Catherine i poslao je u svoju mrežu.

Ako tu i nije imao sreće, Theophile-Catherine definitivno je pogriješio kod drugog gola gostiju. Dogodilo se to u 49. minuti kada je Glavčić proigrao Limu, Brazilac ulazi u 16 metara, Dinamov stoper ga je pasivno pratio i Lima nakon što dolazi pred vratara rutinski zabija za 2:2.

U nastavku susreta malo toga se događalo na travnjaku, barem što se tiče nekih prilika. Tek na samom kraju utakmica Marin ubacuje iz kornera, obrana gostiju ostavlja posve samog Brunu Petkovića koji glavom lijepom zabija za pobjedu 3:2.

Dinamo uzima bodove, ali o dojmu bi se moglo raspravljati. Slaven Belupo je odigrao još jednu dobru utakmicu i opet je ostao bez pobjede.