Kramarić strijelac u pobjedi Hoffenheima, Borussia (M) uskočila među prve četiri momčadi

Jan Šneler • subota, 20.06.2020.

Pretposljednje kolo njemačke Bundeslige donijelo je odgovor na mnoga pitanja i nedoumice te je ostalo svega još nekoliko nepoznanica...

U 33. i pretposljednjem kolu njemačke Bundeslige razriješeno je jako puno dilema. Prije svega, jasno je kako će sljedeće godine u Bundesligi 2 igrati Paderborn i netko iz dvojca Werder i Fortuna Düsseldorf (drugi će u dodatne kvalifikacije). Također, čini se da smo dobili četiri sigurne momčadi za Ligu prvaka.

Već od ranije bilo je poznato kako je Bayern novi/stari prvak Njemačke. U 33. kolu Bayern je na svom terenu glatko svladao Freiburg s 3:1. Sve su Bavarci riješili u prvom dijelu kada su Joshua Kimmich i Robert Lewandowski dva puta torpedirali Freiburg.

Počasni pogodak za goste postigao je Lucas Holer. Moglo je biti i više pogodaka, ali Bayern se očito zadovoljio rezultatom s odmora. Ivan Perišić zbog ozljede nije bio u zapisniku domaćeg sastava.

Hoffenheim je napravio sjajan potez pobijedivši na svom terenu Union Berlin s 4:0. Time su osigurali barem kvalifikacije za Europsku ligu, ali su još u igri da prestignu Wolfsburg i osiguraju grupnu fazu. Dominirali su od početka domaći, a prvi pogodak postigao je Ihlas Bebou u 11. minuti. Dvadesetak minuta kasnije Andrej Kramarić sjajno prati situaciju i posprema loptu za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Munas Dabbur pogodio je za 3:0. Konačni rezultat postavio je Christoph Baumgartner u 68. minuti. Kramarić je igrao sve do 74. minute kada je zamijenjen, a osim pogodaka imao je još niz odličnih situacija koje nažalost nije pretvorio u pogodak.

Na samom vrhu veliki posao odradila je Borussia Mönchengladbach pobjedom kod Paderborna. Tim rezultatom i porazom Bayer Leverkusena, Borussia je na korak od Lige prvaka. Već u četvrtoj minuti Patrick Hermann pogodio je za 0:1, ali u 54. minuti Sven Michel odličnim pogotkom donosi domaćima izjednačenje.

Ipak, sve je riješeno sredinom drugog dijela. Prvo je Lars Stindl pogodio iz kaznenog udarca, da bi u 66. minuti Paderborn ostao s igračem manje. Više se nisu mogli nositi sa sjajnim gostima, a konačni rezultat postavio je Stindl u 73. minuti.

Wolfsburg je na gostovanju kod Schalkea uvjerljivo slavio s 4:1. Sjajan posao odradio je Wout Weghorst koji je postigao dva pogotka, a pridružili su mu se Kevin Mbabu i Joao Victor. Počasni pogodak za domaće postigao je Rabbi Matondo.

Za momčad Wolfsburga svih 90 minuta odigrali su Josip Brekalo i Marin Pongračić koji bi sljedeće sezone trebali igrati Europsku ligu kako sada stvari stoje. Ostaje tek za vidjeti hoće li osigurati grupnu fazu ili kvalifikacije.

Kao što smo i napomenuli, Hertha je s 2:0 svladala Bayer Leverkusen, a istim rezultatom Borussia Dortmund slavila je kod RB Leipziga. Za Herthu su pogađali Matheus Cunha i Dodi Lukebakio, dok je kod Dortmunda nova dva pogotka na svoj konto upisao Erling Haaland.

Velikih promjena bilo je i na začelju tablice. Augsburg je remijem kod Fortune Düsseldorf osigurao ostanak u ligi, dok Fortunu čeka neizvjesno posljednje kolo. Tina Jedvaja nije bilo u sastavu Augsburga zbog akumuliranih žutih kartona. Fortuna ima dva boda više od Werdera i trenutno ide u dodatne kvalifikacije za ostanak, ali u posljednjem kolu mora minimalno osvojiti jedan bod.

Werder je u daleko težoj poziciji. Današnjim porazom od Mainza, došli su na prag ispadanja. S obzirom na to da imaju gol razliku -28 naspram Fortunine -26, treba im poraz Fortune i pobjeda protiv Kölna. Isti taj Köln u 33. kolu remizirao je na domaćem terenu protiv Eintrachta (1:1), međutim obje momčadi su vrlo sigurne na svojim pozicijama i ovo je bila utakmica bez velikog rezultatskog značaja.