Barcelona 2:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Messijev 700. gol u novom Barceloninom remiju, Atletico pomaže Realu

Branimir Korać • utorak, 30.06.2020.

Nastavlja se muka po Barceloni koja je još jednom ostala bez pobjede, treći put u zadnja četiri kola te je tako napravila korak unazad u borbi za naslov prvaka...

Nema mira oko Barcelone, a neće ga biti niti nakon dvoboja protiv madridskog Atletica. Bila je to prilika za vraćanje malo dobrog ozračja, ali Simeoneova momčad odnosi s Camp Noua bod koji zadaje novi udarac Barceloni u borbi za naslov prvaka Španjolske.

Simeone je očekivano ostavio Barceloni posjed, zatvorio se i sislenim napadima sporadično prijetio. Barcelona je još jednom ove sezone imala puno loptu u svojim nogama, a prerijetko je pucala prema golu.

Barcelona je vrlo rano povela, već u 11. minuti izveli su domaćini korner, lopta je nezgodno padala i pogodila Diega Costu kojem prolazi kroz noge i od noge se odbija u gol.

Nije se dugo čekalo na poravnanje. U 19. minuti Arturo Vidal ruši u kaznenom prostoru b>Yannicka Carrasca i dosuđen je kazneni udarac za goste. Izveo ga je Saul Niguez i izjednačio na 1:1. Učinio je to iz ponovljenog udarca, prvo je ter Stegen obranio Costi, ali izašao je previše van i uz pomoć VAR-a Atletico je dobio novu priliku.

Revija kaznenih udaraca nastavljena je u drugom dijelu. U 50. minuti Felipe je srušio Semeda, a Lionel Messi dobio je priliku za svoj 700. gol u karijeri. Iskoristio ju je i spektakularno panenkom vratio prednost na stranu Barcelone.

Tu nije bio kraj. U 62. minuti Semedo sapliće Carrasca za novi kazneni udarac, još jednom je izvođač bio Saul, ter Stegen je bio na lopti, ali ona mu ipak ispod ruke prolazi u gol.

Nakon tih 2:2 promjene više nije bilo, imao je Vidal jednu jako dobru priliku i to je u biti bilo to.

Barcelona gubi vrijedna dva boda i Real Madrid može joj pobjeći na četiri boda razlike pobjedom protiv Getafea.

Ivan Rakitić igrao je do 63. minute nakon čega ga je zamijenio Sergi Roberto.