Premiership, 35. kolo, 13.07.2020, 21:00 h
Manchester United 2:2 Southampton
Southampton

United u nadoknadi prosuo pobjedu i skok na treće mjesto

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.07.2020.

Nogometaši Manchester Uniteda su prekinuli svoj niz pobjeda. Na Old Traffordu je remi izborio Southampton koji je do boda došao pogotkom u sedmoj minuti sudačke nadoknade...

Iako su za vikend kiksali Leicester i Chelsea, promjene na tablici između trećeg i petog mjesta neće biti. Ako Manchester United ne izbori Ligu prvaka, remi protiv Southamptona mogao bi se ispostaviti vrlo skupim, pogotovo zbog načina na koji je do njega došlo.

Manchester United - Southampton Rezultati uživo

United je u naletu pa i dalje ima niz bez poraza, ali je niz pobjeda prekinut. Na Old Trafford je stigao Southampton koji je također u dobroj formi, a to je opet potvrdio. United je u susret krenuo malo uspavano, ali ipak ima zicer za vodstvo kad Anthony Martial u 10. minuti koristi grešku obrane, ali mu jedan na jedan situaciju brani vratar McCarthy.

Kazna je stigla vrlo brzo u liku Stuarta Armstronga koji je ostao sam na tri metra nakon što ga je uposlio Redmond koji je ukrao loptu Paulu Pogbi nakon poigravanja Francuza na svojih 20 metara.

No nije dugo trajalo vodstvo gostiju jer United kreće silovito naprijed i to se brzo isplaćuje. Marcus Rashford je zabio jedan pogodak koji je poništen zbog zaleđa, ali je u 20. minuti sve čisto. Ubačaj Pogbe je primio Martial koji s igračem na leđima iz pada nalazi Rashforda koji s lijeve strane zabija za izjednačenje.

Samo tri minute kasnije je 2:1, a strijelac je fantastični Martial koji se u punom sprintu s loptom sjurio s lijevog krila u sredinu te je sjajno pogodio bliži kut pod rašlje kraj nemoćnog vratara i u samo 11 minuta je United okrenuo.

Nakon toga se susret malo smirio i više nemamo uraganski nogomet kao u prvih pola sata. Prijetilo se uglavnom izvana, a Martial je imao još jedan sjajni dribling i pokušaj u 81. koji šalje preko gola.

Pred kraj se budi i Southampton koji je osjetio da se domaćin uspavao u čekanju kraja i pobjede pa prvo Redmond sjajnim udarcem stavlja De Geu na kušnju, ali Španjolac sjajnom paradom u 86. spašava gol.

Ušlo se u sudačku nadoknadu koja se malo odužila zbog pružanja pomoći igraču Uniteda, a dodano vrijeme je iskoristio Southampton za novi šok. Jan Bednarek je glavom nakon ubačaja spustio loptu za Michaela Obafemija koji iz blizine s braničem na leđima zabija za 2:2.

United je tako propustio preskočiti Chelsea i Leicester te ostaje na 59 bodova i petoj poziciji koja od danas sigurno ne vodi u Ligu prvaka nakon što je Cityju ukinuta suspenzija. Leicester je također na 59, a Chelsea je treći sa 60 bodova.