Chelsea se doveo u probleme, Sterling hat-trickom vodio City do slavlja kod Brightona

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.07.2020.

Englezi su odigrali u poslijepodnevnom i večernjem dijelu programa još tri susreta, pobjedu je upisao Manchester City, remi Liverpool, a poraz Chelsea...

Liverpool je već u slavljeničkom raspoloženju, a to se vidjelo i u dvoboju protiv Burnleyja. Odigrao je samo 1:1, bio je bliži pobjedi, ali previše toga je promašio i, naravno, stigla je kazna.

Domaćin je poveo u 34. minuti kada je Fabinho odlično ubacio u kazneni prostor, utrčao je Andrew Robertson i iskosa poslao loptu u mrežu. Nick Pope odradio je odličnu utakmicu, ali tu nije mogao ništa.

U nastavku susreta Liverpool je uglavnom napadao i promašivao, a gosti su u 70. minuti uspjeli doći do poravnanja. Nakon ugačkog ubačaja u 16 metara, lopta je odbijena do Jayja Rodrigueza koji dobro puca s 15 metara i pogađa za 1:1.

Imao je Burnley još jednu dobru priliku kada je Gudmundsson zatresao gredu, ali rezultat se nije mijenjao.

Zato je Manchester City uhvatio radnu temperaturu i došao do druge vezane pobjede s 5:0. Ovaj put stradao je Brighton na svom travnjaku, a City lagano kreće u pripreme za završnicu Lige prvaka.

Ovdje je apsolutno dominirao protiv potpuno podređenog i zatvorenog domaćina. Slavio je 5:0, a da je još koja lopta završila u mreži domaćina, ne bi bilo ništa čudno.

U prvom dijelu gosti su došli do dva pogotka, zabijali su Raheem Sterling i Gabriel Jesus, a u nastavku susreta potpuni potop domaćina. Sterling i Bernardo Silva zabili su već u prvih deset minuta da bi Sterling zaključio priču u 81. minuti svojim trećim golom.

Chelsea je posrnuo kod Sheffield Uniteda i uvalio se u velike probleme. Izgubio je 3:0 i pod velikim je upitnikom hoće li uspjeti dohvatiti Ligu prvaka.

Napad nije bio efikasan iako je Chelsea dominirao i imao prilika, a obrana je reagirala vrlo loše. Sve u svemu dan za zaborav.

Prvo je David McGoldrick već u 18. minuti zabio za vodstvo, a onda je Oliver McBurnie povisio prednost za 2:0 na poluvremenu. Kod oba gola Kepa je mogao bolje reagirati. Kod trećeg se ponovno McGoldrick dobro snašao i postavio konačnih 3:0 nakon loše reakcije Zoume.