Inter 3:1 Torino
Torino

Inter preokrenuo Torino i skočio na diobu drugog mjesta

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.07.2020.

Nogometaši Intera su uz manje probleme svladali Torino kod kuće u sklopu 32. kola Serie A. Tom su pobjedom igrači Antonija Contea skočili na podijeljeno drugo mjesto nakon serije slabih igara Lazija...

Uz već opjevane manje probleme i gotovo pa standardnu dramu i zaostatak na početku susreta, Inter je ipak svladao Torino i vratio se na diobu drugog mjesta ljestvice nakon dugog izbivanja. Završilo je 3:1 za Inter u čijoj se početnoj postavi prema najavama našao Marcelo Brozović koji je kažnjen samo novčano.

No nije sve tako lijepo krenulo za Inter. Nakon početnih pokušaja i promašaja Brozovića i Godina, Torino u vodstvo dovodi Andrea Belotti. On je iskoristio fatalnu grešku Samira Handanovića koji je iz ruku ispustio uhvaćenu loptu nakon kornera, a napadač Torina s crte zabija za 1:0.

Nakon toga se Torino povukao i do poluvremena čvrsto odolijevao svim pokušajima Intera kojih je bilo mnogo, ali su bili neuspješni i na poluvrijeme se ide s 1:0. No na početku drugog dijela se u samo šest minuta gost raspao i dopustio preokret.

U 48. Ashley Young sjajnim volejem sa sedam metara trese mrežu nakon što mu je glavom loptu spustio Lautaro Martinez, a samo tri minute kasnije Alexis Sanchez slično poslužuje Godina koji glavom zabija svoj prvijenac u Serie A.

Nakon toga susret postaje igra mačke i miša u kojem se vidi koliko je Torino nedorastao suparnik kad je u zaostatku i Inter se poigrava i reda šanse kao na traci. Svaku sumnju rješava Lautaro u 61. minuti udarcem sa 16 metara koji se odbija od bloka i loba Sirigua.

Mogao je do kraja Inter zabiti još koji gol, ali nije bilo potrebe, posebno jer je Belotti u 65. pogodio gredu umjesto mreže te nije smanjio rezultat. Inter je tako na diobi drugog mjesta s Lazijom uz bolju gol razliku te po pobjedu na svakoj strani u međusobnom omjeru.

Torino i dalje nije osigurao ostanak, a ključnu utakmicu u tom smjeru ima u sljedećem kolu kad mora svladati Genovu. Brozović je odigrao svih 90 minuta za pobjednika.