Monaco 2:1 Nantes
Nantes

Kovačev Monaco sretno i spretno do sedmog boda i diobe vrha

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

Monaco Nike Kovača uspio je upisati domaću pobjedu nad Nantesom te je drugim slavljem u nizu stigao do sedmog boda i diobe vrha s Rennesom i Lilleom...

Monaco je usprkos stanovitim problemima u pripremi utakmice i koronavirusom Nike Kovača uspio u trećem kolu Ligue 1 upisati drugu pobjedu u nizu i doći na sedam bodova. Kod kuće je Monaco svladao Nantes s 2:1.

Nije sve bilo baš jednostavno u utakmici. Dobro je krenuo Monaco i već u petoj minuti vodi, a strijelac je Sofiane Diop koji je sjajno s 13 metara pogodio dalji kut nakon što se lopta sretno odbila do njega nakon povratnog dodavanja.

Do 20. minute je moglo biti 1:1, ali i 2:0 jer je u 15. minuti Benoit Badiashile pogodio gredu nakon kornera, a izjednačenje Randala Koloa je poništeno zbog zaleđa u 20. minuti. Do poluvremena će dobre prilike propustiti Volland na jednoj i Moses Simon na drugoj strani.

U drugom dijelu je mirno sve do 61. minute kad Nantes ipak izjednačava. Strijelac je Ludovic Blas koji je na drugoj stativi uklizao na loptu Dennisa Appiaha te ju šalje u mrežu za 1:1.

No, slavlje i nada Nantesa ne traju dugo jer već u 65. Monaco vraća vodstvo, a strijelac je vrlo efektnim udarcem Wille Geubbels. On je lijepo završio kontru Monaca te je lobom prebacio vratara za 2:1 koji i ostaju do kraja.

Monaco će tako nedjelju sigurno završiti na diobi prve pozicije jer St. Etienne svoj susret igra tek usred tjedna, a Marseille i PSG imaju po utakmicu manje.