Premiership, 1. kolo, 14.09.2020, 21:15 h
Brighton & Hove 1:3 Chelsea
Chelsea

Chelsea sigurnom pobjedom u novu sezonu

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.09.2020.

Nogometaši Chelseaja sigurnim su slavljem od 3:1 kod Brightona bez suspendiranog Matea Kovačića krenuli u novu sezonu Premier lige, a debitirali su Kai Havertz i Timo Werner...

Navijači Chelseaja imali su zbog čega čekati prvu utakmicu nove sezone za njihov klub jer je gostovanje kod Brightona donijelo i debije skupocjenih pojačanja. Od mnogih pristiglih ovog ljeta, za Chelsea su debitirali Kai Havertz te Timo Werner.

Hakim Ziyech te Ben Chilwell su susret propustili zbog ozljeda, kao i Thiago Silva koji je odmarao a nije ni bilo starosjedioca Matea Kovačića koji je odrađivao suspenziju od prošle sezone.

Preuzeli su zato najveći dio tereta oni koji su u momčadi Franka Lamparda još od prošle sezone i to su učinili poprilično uspješno. Možda nisu Bluesi pokazali neku ogromnu dominaciju, ali su rano došli do vodstva i svoje su prilike koristili.

Tako je već u 12. minuti Chelsea poveo kad je Jorginho u pogodak pretvorio kazneni udarac nakon preoštrog starta Mathewa Ryana koji će kasnije spašavati situaciju više puta protiv Wernera koji je imao par dobrih prilika za prvijenac, ali bez uspjeha.

Tako se na poluvrijeme ide s 1:0 nakon sadržajnog poluvremena u kojem je i Brighton pokazao zube nekoliko puta, a to se domaćinu i isplatilo početkom drugog dijela kad dolazi do izjednačenja.

"Krivac" je Leandro Trossard koji je dobro pucao s 18 metara te je s desne strane pogodio malu mrežicu gola nemoćnog Kepe. No, nije dugo trajalo slavlje domaćina jer je istom mjerom, pa čak i bolje odgovorio Reece James samo dvije minute kasnije kad je odapeo u sam gornji kut s nekih 25 metara.

Samo deset minuta kasnije je i 3:1, a u golu opet sudjeluje James koji je izveo korner, a Kurt Zouma iz nezgodne situacije uspijeva zahvatiti loptu nogom i s nekih 11 metara poentirati za konačan rezultat.

Do kraja nije ni bilo nekih pretjeranih šansi pa Chelsea prvu prepreku u novoj sezoni punoj očekivanja preskače jako uspješno i sigurno.