Premiership, 1. kolo, 12.09.2020, 13:30 h
Fulham 0:3 Arsenal
Arsenal

Počela je nova sezona Premiershipa: Arsenal krenuo silovito kod Fulhama

Branimir Korać • subota, 12.09.2020.

Odličan ulazak u novu sezonu za Arsenal. Nastavio je gdje je stao osvajanjem FA kupa i Community Shielda te je pregazio Fulham u prvom kolu nove sezone s 3:0 na Craven Cottageu...

Težak povratak u elitni rang za Fulham i odličan start za Arsenal. Fulham se vratio nakon što je uspješno odradio play-off i u finalu svladao Brentford, ali već na startu je dobio podsjetnik što ga u ovom društvu očekuje.

Arsenal pod vodstvom Mikela Artete konstantno napreduje, a to je potvrdio i u ovom susretu gdje je odigrao dobro i glatko slavio. Jedan debitant bio je među strijelcima, drugi se specijalizirao za asistencije te je završilo vrlo dobro za Topnike.

Od početka je voda išla na Arsenalov mlin i Fulham se našao u problemima. Iako je žeklja domaćina bila zadržati se što duže u egalu, Arsenal je ipak bio taj koji je rano poveo.

Već u osmoj minuti u gužvi pred golom najbolje se snašao Alexandre Lacazette nakon što je Willianov udarac iz blizine obranio Slovak Marek Rodak.

Willian se predstavio u dobrom svjetlu, a u 28. minuti pogodio je vratnicu iz slobodnog udarca.

Brazilac je sudjelovao kod prvog gola, a zatim i kod drugog. U 49. minuti ubacio je iz kornera, a u skoku je najviši Gabriel i glavom šalje loptu u mrežu. Gabriela se sjećamo iz Dinama, tu je bio na posudbi iz Lillea, ali Modrima je bio preskup i nisu ga mogli otkupiti.

Novu asistenciju Willian je upisao u 57. minuti kada je dugačkom loptom proigrao Pierre-Emericka Aubameyaga koji iskosa snažnim udarcem pogađa za konačnih 3:0.