Marseille 0:2 Saint-Étienne
Saint-Étienne

Saint-Etienne u gostima svladao Marseille i ostao stopostotan

Matej Kačan • petak, 18.09.2020.

Nogometaši Marseillea nisu uspjeli domaćim slavljem protiv Saint-Etiennea potvrditi veliku pobjedu u derbiju protiv PSG-a. Gosti su na Azurnoj obali pomrsili račune Marseilleu te su slavili s 2:0...

Znalo se da će nakon zaostalog dvoboja prvog kola Ligue 1 u Marseilleu samo jedna ili nijedna od suparničkih momčadi biti stopostotna jer su i domaćin i St. Etienne ušli u susret s maksimalne dvije pobjede u dva kola.

St. Etienne je u prva dva kola iskoristio lakši raspored te je kod kuće svladao Lorient i Strasbourg, dok je posebno impresivna bila pobjeda Marseillea u najvećem francuskom derbiju protiv PSG-a.

Ipak, Marseille nije uspio potvrditi taj trijumf jer je kod kuće poražen, a St. Etienne je ostao na maksimalne tri pobjede i pokazao je da može parirati i u ozbiljnijim ispitima, a impresivna je obrana zelenih koja u tri kola još nije primila niti jedan pogodak.

Tako je bilo i u četvrtak, u šansama podjednakom susretu su gosti koristili svoje, dok se Marseille pošteno ispromašivao, a to najviše ide Floriana Thauvina koji je nakon gola Parižanima očito ispucao preciznost za nekoliko dana pa je zapucao tri-četiri jako dobre prilike.

Pomoglo je St. Etienneu i to što je vrlo rano poveo, već u šestoj minuti Romain Hamouma sjajno pogađa povratnu loptu pored Duje Ćaleta-Cara na nekih 11 metara, a lopta od stative odlazi u mrežu i šokira domaćina u ranoj fazi.

Nakon toga je Marseille zagospodario terenom, ali nije baš lako stvarao šanse. Ono stvoreno je propuštao gore spomenuti Thauvin koji u 12. puca pored vrata unutar 16 metara, a u 40. njegov udarac iz dobre prilike završava u domaćem bloku.

Najbolju priliku za Marseille ipak propušta Boubacar Kamara koji u 55. trese gredu, a samo minutu kasnije opet Thauvin ima odličnu priliku, ali lopta završava u gol-autu tik uz stativu. Nastavile su se nizati prilike Marseillea pa prijeti i Marley Ake, ali se iskazao i Jessy Moulin koji skida ono što nalazi put u okvir gola.

Oko 70. minute se bude gosti odlučni u namjeri da kazne silne promašaje Marseillea i privedu susret kraju. Tako Denis Bouanga ima priliku u 69., ali mu brani Mandanda. U 75. imamo drugi dio u istom dvoboju, a ovaj je put igrač gostiju uspješan. Krenuo je St. Etienne u kontru, a Bouanga je odlučuje završiti udarcem s ruba 16 metara koji fantastično završava u mreži kraj nemoćnog vratara.

Do kraja Marseille nije uspio stvoriti priliku iz igre, tek je Thauvin probao iz slobodnjaka, ali nikako nije imao sreće pa gostujući golman brani i to te osigurava St. Etienneu mirnu završnicu bez drame. Ćaleta-Car je odigrao punu minutažu kod domaćina.