Lille 1:1 Rennes
Rennes

Lille i Rennes remizirali na startu, Bradariću drugo poluvrijeme

Jan Šneler • subota, 22.08.2020.

U najzvučnijem dvoboju prvog kola francuskog prvenstva koji su na rasporedu ovog vikenda, Lille i Rennes podijelili su bodove odigravši 1:1....

Prošle sezone vodili su žestoku bitku za treće mjesto i Ligu prvaka, Rennes je osvojio bod više, a na startu nove sezone odnio je i remi s ovog gostovanja.

Susret je počeo prilično mirno, ali se situacija znatno promijenila nakon pola sata. U uvodnim minutama domaći su bili bolji, nešto aktivniji od gostiju, ali sve je to bilo prilično mirno.

U 35. minuti gostujući bek Sacha Boey potpuno nekontrolirano starta na protivničkog igrača i u pokušaju da izbije loptu ga pogađa nogom. Sudac Clement Turpin nije previše razmišljao i odmah je pokazao direktni crveni karton igraču Rennesa.

Samo pet minuta kasnije novi šok za goste. Xeka je prekasnim dodavanjem izbacio cijelu obranu i uposlio Jonathana Bambu koji mirno poentira u izglednoj poziciji.

Premda su imali kontrolu nad igrom i pozitivni rezultat, domaći nisu dobro zaključili poluvrijeme. U 43. minuti Turpin opet vadi crveni karton, a ovoga puta dobiva ga domaći bek Reinildo Mandava nakon jednog starta na rubu kaznenog prostora.

Premda je start bio nespretan i ružan, pomalo je strogo dodijeljen crveni karton igraču Lillea. Poluvrijeme je završilo s minimalnim vodstvom domaćih, a u nastavku je u igru za Lille ušao Domagoj Bradarić.

Lille je nastavio s boljom igrom premda je i Rennes pokušavao doći do izjednačenja znajući da su sada poravnati što se tiče broja igrača na terenu. Upravo su u drugom dijelu nastavka došli do nekoliko izraženih prilika.

Prvo je u 66. minuti pokušao Roman del Castillo, da bi sjajnu šansu u 70. minuti propustio Eduardo Camavinga. Ipak, trud se isplatio jer u 74. minuti Damien Da Silva konačno pogađa i donosi Rennesu izjednačenje.

Do kraja susreta promjena nije bilo, pokušavali su i jedni i drugi, no ostalo je 1:1.