Monaco 2:2 Reims
Reims

Kovač startao remijem, Monaco gubio 0:2 pa ipak izvukao bod

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.08.2020.

U susretu prvog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je ugostio Reims, a Niko Kovač u službenom debiju na klupi Monaca upisao je remi 2:2...

Niko Kovač nije uspio upisati pobjedu u prvom susretu koji je odradio kao trener Monaca. Igrao je protiv Reimsa i remizirao 2:2.

S obzirom na činjenicu da je nakon 20 minuta igre gubio 0:2 i da je Reims i kasnije imao nekoliko vrlo lijepih prilika, a njegovi igrači nanizali atipično puno pogrešaka, ovo čak i nije loš rezultat za Kovača.

Već u petoj minuti gosti su stigli do vodstva kada je Disasi izgubio zračni dvoboj, lopta je došla do Die koji dobiva dvoboj s Badiashileom i zabija pogodak iz situacije iz koje kao da je iznenadio i vratara Lecomtea.

U 21. minuti već je 2:0. Izgubljena lopta na 35 metara od gola i onda jurnjava El Bilala Tourea prema golu i lijep udarac s ruba kaznenog prostora. Dvije velike pogreške i golovi za Reims.

I u nastavku susreta Monaco je imao situacija u kojima je griješio, ali nekako je uspio vratiti se u utakmicu.

U sudačkoj nadoknadi Disasi je dobro reagirao pred golom Reimsa nakon kornera i Tchouamenijevu loptu skrenuo je u mrežu.

U 55. minuti domaćin se potpuno vraća, sjajnu tehniku pokazao je Badiashile koji sjajno prima loptu, a zatim je i gura u mrežu na prvu vratnicu za konačnih 2:2.

Do kraja susreta bilo je šansi na obje strane, ali ostalo je 2:2.